Guest V70XC

Proiectoare aditionale.

20 posts in this topic

De la Volvo mi-am cumparat un set de proiectoare aditionale.

Masina fiind deja preechipata pt. montarea lor, montajul s-a efectuat foarte repede.Kitul este complet cu buton pentru aprinderea lor chiar si cu burghiu pentru a da gauri unde se monteaza in bara.Functioneaza numai pe faza lunga si sint si estetice, depinde acum si pe ce masina de monteaza.Sint foarte utile la drum lung noaptea si in conditii meteo dificile mai putin cind e ceata unde mai mult te incurca daca le aprinzi.

Pret 400euro setul asta in 2002.

post-0-1287784371587_thumb.jpg

post-0-12877843716347_thumb.jpg

post-0-12877843716819_thumb.jpg

post-0-12877843717297_thumb.jpg

post-0-12877843717641_thumb.jpg

post-0-12877843717991_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam multisor 400 eur... :( include si montajul? chiar ma uitam zilele trecute prin magazine dupa un set dar n-am gasit nimic "frumos"... si inca ceva: sunt din cele care se pot monta si demonta cand ai nevoie?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da stiu, cam multisor dar sint luate de la Volvo Buc. sint originale cu embelma Volvo pe mijlocul sticlei.

In alta parte s-ar putea sa le gasesti mai ieftine, dar nu am stat sa caut.

Montajul am preferat sa il fac la un prieten care se ocupa cu asa ceva, la volvo este contra cost.

NU se demonteaza/monteaza cind ai nevoie, in schimb au 2 capace de protectie din plastic negru, cum se vede si in ultima poza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mercic de raspuns. am tot cautat prin Vadis si nu am gasit nimic. se poate un cod, ceva?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In proforma nu scrie decit denumirea romana/engleza spot lamp.

Daca gasesc ceva postez aici.

AM mai gasit niste poze pe net, dar atit.

post-0-12877843718783_thumb.jpg

post-0-12877843719093_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit despre ce e vorba, intr-un catalog de accesorii pe care il aveam prin casa

"Alpha 175"        2 bucati    cod 9166 090-2

+ Fitting bulb H3  2 bucati    cod 944 265-8

+ Cover (opaque) 2 bucati    cod 9166 091-0

Sper ca astea sa fie codurile

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu ai ceva cu mine? sti ca-mi place si d-aia ma chinui? acum dupa sarbatori ma bagi la cheltuieli.... :D

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar ce ma mai chinui sa gasesc una cu modelul tau...

Mai am o poza cu modelul tau dar sint supradimensionate proiectoarele...sint 3 unul linga altul :o...si mari rau...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cautat cineva codurile pe care le-am postat ? Hai baieti, ca poze gasim peste tot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel rosu este modelul meu.... si acolo sunt 3 si nu-i sta rau de loc...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm.... super frumos. vreau si euuuuuuuuuuuuu................... :)

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel rosu este modelul meu.... si acolo sunt 3 si nu-i sta rau de loc...

Bine nenea, si cu racirea ce mai faci ? Ca-ti ocupa proiectoarele alea 80% din gura de admisie pentru radiator !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. am citit , gandit, visat... si cand ajung dimineata la masina tot fara proiectoare... multumesc celor care au dat o mana de ajutor, dar am nevoie de un link cu magazin de unde se pot cumpara :D anyone? ca eu n-am gasit... :(

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna! cat de legal e sa-ti pui lumini suplimentare? as putea sa-mi pun si eu la masina mea niste proiectoare ca am oglinzile de la faruri cam duse! thanx

Share this post


Link to post
Share on other sites

back again! vreau sa intreb ceva! daca imi pun niste proiectoare la masina si merg cu ele aprinse in loc de faza scurta imi zice politia ceva? ideea ar fi ca daca as merge cu proiectoarele aprinse nu as mai omori toate becurile din interior si cele de la lampile din spate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legea specifica clar, pe drumurile nationale si europene se folosesc LUMINILE DE INTALNIRE (a.k.a. faza scurta).

Eu le folosesc doar daca merg in spatele unui prieten si nu vreau sa-l deranjez (merg cu pozitii + proiectoare).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now