Ja Ga

Cumpar far complet fata dreapta S60, 2007, 2.5T AWD.

10 posts in this topic

Salutare,

As dori sa cumpar un far complet fata dreapta (cu tot cu unitate) pentru un S60 din 2007, 2.5T AWD, xenon. Dupa ce am dus-o la o spalatorie de tipul Eurotunel, se pare (conform celor de la Primus) ca s-a ars unitatea pentru ca a intrat apa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Poti schimba doar unitatea/ balastul

2. Se poate repara cea veche

3. Un far pentru modelul tau de masina, este cam 350 euro :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa zic cat au cerut cei de la Primus..care au mai zis ca nu se repara cea veche. Daca aveti idee de un service prin zona Bucuresti-Prahova unde as putea face asta ar fi genial.

Si apropos de cei 350 de euro:poti sa mai adaugi inca vreo mie ca sa iti dea pretul cerut de Primus. Asa ca 350 de euro mi s-ar parea chiar un pret bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vb de un produs second hand, un far nou sare de 1000e indiferent de unde vrei sa-l cumperi .

Oricum nu ai scris foarte clar de ce far ai nevoie pt ca la 2007 exista 2 modele de far, cu bixenon sau bixenon + ABL .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai nevoie de balast slim am eu pentru far cu xenon fara lupa. Maine iti fac poze cu balastul .

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa zic cat au cerut cei de la Primus..care au mai zis ca nu se repara cea veche. Daca aveti idee de un service prin zona Bucuresti-Prahova unde as putea face asta ar fi genial.

Si apropos de cei 350 de euro:poti sa mai adaugi inca vreo mie ca sa iti dea pretul cerut de Primus. Asa ca 350 de euro mi s-ar parea chiar un pret bun.

E un pret foarte mare!! Eu am vazut 2 faruri de s80 cu xenon la 600 ron negicabil. Amandoua in perfecta stare!! Unul nou original volvo este 1000 de euro. (stiu pretul deoarece am avut unul schimbat pe casco).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

As dori sa cumpar un far complet fata dreapta (cu tot cu unitate) pentru un S60 din 2007, 2.5T AWD, xenon.

Salut,

Cum arata farul de care ai nevoie? Daca este identic cu cel din link, ai grija cat platesti pe o bucata sau pe set! Ca sa-ti faci o idee de pret, cele doua faruri care erau noi si originale s-au vandut anul trecut cu 1600-1700 lei (inclusiv transport de la Timisoara la Bucuresti)!

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu G, da asa arata ca cel din poza. Trebuie sa ajung acasa ca sa fiu sigur totusi. Faza e ca a intrat apa in far si cica ar cam trebui schimbat (ma gandeam initial sa schimb doar unitatea arsa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ti-am spus cu cat s-au vandut unele noi sa-ti faci o idee de pret!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now