Sign in to follow this  
Followers 0
VOLVO16

SCHEMA ELECTRICA

6 posts in this topic

cine are schema electrica de la 460 gle- 1,7i -an 1994-1721cmc-78 kw-motor B18EP115 :crybaby:

nu mai deschid alt subiect, daca aveti si descrierea bordului pentru acelasi model please help

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci inca oadata iti spun, butonul de care ai pomenit tu este pentru recircularea aerului in masina. In momentul cand este activat, aerul conditionat din cate stiu eu iti utilizeaza aerul din masina acesta nu mai trage aer din exterior(il incalzeste sau raceste) Nu are treaba cu pompa electrica de apa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci inca oadata iti spun, butonul de care ai pomenit tu este pentru recircularea aerului in masina. In momentul cand este activat, aerul conditionat din cate stiu eu iti utilizeaza aerul din masina acesta nu mai trage aer din exterior(il incalzeste sau raceste) Nu are treaba cu pompa electrica de apa.

cu asta ma lamurisem schema electrica si descrierea bordului le-am cerut pt. ca vreau sa le am ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am eu cartea tehnica completa la volvo seria 440-460-480 , numai ca e in franceza , contine si schemele electrice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut tuturor , sunt prietenul unui nou posesor de 440 din '94 , 1800cmc ,66kw. As dori sa va intreb unde gasesc o carte tehnica a masinii ... pt ca martorul ce indica o defectiune la sistemul electric este aprins ( nu merg avariile) ce as putea sa fac?

Va multumesc anticipat pt raspunsuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0