ydu

comenzi volan

19 posts in this topic

salut,am si eu problem cu comenzile de pe volan nu functioneaza comenzile pt radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa dai mai multe detalii...

Mai demult functionau ?

Ai incercat sa faci tu ceva , dupa care nu a mai functionat?

Ai si tempomat(pilot automat pe volan) ? El functioneaza ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da am si tempomat care e pe partea stanga si pe dreapta sunt comenzile de tel si de radio,tempomatul functioneaza ,cele de radio nu au functionat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai HU-ul (casetofonul) original al masinii? Daca da ii functioneaza iluminarea? Ai si telefon? Comenzile pentru telefon functioneaza? (cele de pe volan sagetile, "Yes/No")

Share this post


Link to post
Share on other sites

toate sunt originale,cele pt tel au functionat si acum numai,functioneaza si iluminarea la casetofon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefonul este aprins? Si la mine mergeau doar comenzile pt telefon (cand am luat masina), dar de fapt nu stiam sa le folosesc :D. Aprinzi telefonul (chiar daca nu ai SIM) si apoi apesi pe butonul de inchis de mai multe ori, pana iti dispare tot pe computerul de bord. Apoi ar trebui sa functioneze si comenzile normal, sau cel putin asa a fost la mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi,am sa incerc,si o sa iti zic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie reinstalata aplicatia pentru hu .,depinde de model. Ce casetofon ai ?

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai comunica AUM-ul (casetofonul) cu CEM-ul (calc central) . Trebuie verificate firele de CAN (verde cu alb) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai comunica AUM-ul (casetofonul) cu CEM-ul (calc central) . Trebuie verificate firele de CAN (verde cu alb) .

Pai in cazul asta trebuia sa nu mai mearga nici iluminarea, nu-i asa? Si la el merge iluminarea

Share this post


Link to post
Share on other sites

paunionutz ms am rezolvat problema,am inchis tel ca era deschis si acum functioneaza

inca o problema nu mai functioneaza stropitorul pt faruri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am stropitori la faruri, dar parca merg odata la 5 stropiri de parbriz

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost la tester cu ea si nu functioneaza,a zis mecanicul ca imi e dus motorasul,as vrea sa stiu si cum il inlocuiesc daca trebuie schimbat

Share this post


Link to post
Share on other sites

La capacelele de la diuze sunt 2 moduri de ale scoate 1post-3286-0-89248900-1384071632_thumb.jp 2post-3286-0-72693900-1384071877_thumb.jp post-3286-0-48068800-1384071644_thumb.jppost-3286-0-16761000-1384071657_thumb.pnpost-3286-0-65794900-1384071670_thumb.jppost-3286-0-24587300-1384071681_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

La capacelele de la diuze sunt 2 moduri de ale scoate 1post-3286-0-89248900-1384071632_thumb.jp 2post-3286-0-72693900-1384071877_thumb.jp post-3286-0-48068800-1384071644_thumb.jppost-3286-0-16761000-1384071657_thumb.pnpost-3286-0-65794900-1384071670_thumb.jppost-3286-0-24587300-1384071681_thumb.jp

La cat are de munca sincer sa fiu eu m-as lasa la mana mea, si asa spalatoarele de faruri nu sunt cine stie ce folositoare pe la noi zic eu. In principiu alea aveau parca treaba cu acel condens care ingheta iarna pe sticla, in fine, mie cand mi se murdaresc un pic farurile opresc intr-un peco, le spal cu chestia aia de parpriz si ii dau mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cat de eficiente sunt stropitorile ,dar stiu cat de eficiente sunt stergatoarele la faruri eu am si sunt multumit cum se vede dupa ce isi fac treaba.Eu zic ca sunt bune cand te duci iarna la munte si se pune mazga pe far sunt mana cereasca . De munca nu e chiar de speriat bara se demonteaza usor mai multa grija trebuie sa ai sa nu rupi urechile la capacelele de la faruri si sa nu zgarii bandourile in rest merge repede

Share this post


Link to post
Share on other sites

My bad, nu citisem ca merge iluminarea, totusi la mine merg comenzile audio si atunci cand e telefonul deschis .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine merg comenzile cu telefonul deschis, insa mi s-a intamplat de cateva ori sa folosesc telefonul si sa ramana cumva in standby, sau ceva de genul, astfel incat mergea sa schimb odata melodia si apoi nu mai mergeau sagetile, pt ca se reactiva telefonul. Trebuia sa apas de mai multe ori pe ROSU sa scot definitiv telefonul, pentru a functiona comenzile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din capitolul "buguri soft la Volvo" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now