Sign in to follow this  
Followers 0
K-storu

Instalare adaptor, iPod/iPhone

8 posts in this topic

Salut, am achizitionat un adaptor pt. masina insa nu am decat un cablu de alimentare la el.

Cel de la care l-am cumparat a zis ca restu de legaturi sant deja in masina.

Acum stau si ma uit la el ca nu stiu de unde sa incep. Cunoaste cineva situatia si vrea sa ma ajute si pe mine?

E vorba de adaptorul: 30775951

P.S. am deja demontata consola audio si vad ca are 2 cabluri rotunde in ea asemanatoare cu ceea ce am eu nevoie pt. adaptor.

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui sa vezi ce tip de sistem audio ai ,Scxxx sau sigur Huxxx ,etc etc ,sa trasmiti aici ce si cum sa poti fi ajutat.O solutie fix pe fix probabil ca se incumeta cineva sa iti spuna cautind in prealabil pe internet,nu stiu.

Imi pare rau ca nu te pot ajuta dar sa stii ca se gasesc informatii pe internet in acest sens.Fii metodic ca poti reusi ,altfel pune pe cineva care stie cum trebuie si nu te mai complici la jumate.

Succes

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pt. incurajari, este vorba despre HU850 de care este legat si RTI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu stiu ca ai nevoie de cabluri de conectare intre AUM (casetofon) si adaptor .

Mai departe trebuie spus ca nu functioneaza cu versiunile noi de Ipod din cauza incompatibilitatii software .

Mai multe detalii aici.

Daca ai legat RTI e problema pt ca tu ai ambele mufe din AUM folosite si trebuie sa te legi in acest caz de RTI .

Asadar ai nevoie de cablu RTI-> adaptor, exact cum este la IMIV.

Cred ca gasesti asemenea cablu la VolvoTech.nl, tot ei si monteaza, au sediul in Schiedam, langa Rotterdam .

Poti pune o poza cu partea de mufe, stiu ca trebuie sa aiba si o mufa cu 5 pini si vreau sa-mi confirmi acest lucru, cred ca acolo e alimentarea pe pinul central .

Edited by Bogdan G
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan,

Am sa fac maine niste poze ca abia am montat tot. Daca te referi la adaptor, acesta are o mufa de alimentare si una cu 8 pini. Dupa cum zici tu, imi trebuie un cablu care sa faca legatura intre adaptor si RTI. 8673298. Nu sant singur dar am sa merg maine pana la dealer sa intreb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa iei un cablu de la RTI (13 pini) la adaptor (8 pini) . cod 8633596

Adaptorul se monteaza in portbagaj, in zona RTI-ului sau a REM-ului .

Pt mai multe info intra aici .

Succes .

Cablul il gasesti aici mai ieftin .

LE, si codul tau e bun dar nu stiu cat de lung e cablul, vezi si tu care e mai ieftin si care e mai scurt .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci mult Bogdan, deci cum am banuit si eu. Un cablu intre RTI si adaptor.

Edited by K-storu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar alimentarea o legi direct de REM, vezi ca ai mai multe locuri disponibile, ei recomanda de baterie dar te complici .

Iar cablul il iei dupa codul tau pt ca e mai scurt, din pacate nu e si mai ieftin . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0