volvica s40

distributie+roluit-indreptat jante aliaj

4 posts in this topic

salut popor frumos,destept si talentat :hello2:

am si eu vreo doua intrebari pt.voi cei care va pricepeti :bgsok:

detin un s40-2004>,cmc2000 D,136cp,100kw,momentum,100.000km.va rog as dori sa stiu daca pompa de apa se skimba odata cu distributia sau mai inainte(distrbutie p lant care am inteles ca se skimba p la 240.000km).are navigator din fabrica care nu mai functioneaza din cauza ca receptorul(antena)satelit nu mai receptioneaza semnalul:se merita sa il repar sau mai bine il las asa.am la ea patru jante de rezerva p care am montat cauciucuri de iarna le-am pus p masina si am plecat la drum,intre 100-120 km\h incepe tremuriciul,initial am gandit ca problema este de la cauciucuri(cumparate noi )dar nu era asa.am skimbat cauciucurile p jantele de "vara"si problema a disparut.unde as putea rolui-indrepta jantele,sunt din zona bacaului.va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

de acord cu tine maestre,multumesc pt raspuns,scuze daca am gresit cu ceva la scris :downtown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Distributia nu este pe lant,este pe curea si intradevar se schimba la 240.000 km.Deci pana atunci nu ai de ce sa schimbi pompa.

Navigatia nu merita reparata,deoarece nu ai harti Ro si o sa se ridice doar pentru design.

Orice vulcanizare,care se respecta trebuie sa aiba masina de roluit/indreptat jante.

Sent from SGS3 on Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,am inteles m-ai lamurit si cu distributia,si eu care credeam ca e p lant :smile: ,noroc cu voi ca am mai invatat si eu ceva.Multam mult pentru raspuns Vita_Fresh.Cu respect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now