onezero

parbriz volvo s40

28 posts in this topic

Colegul blizzard tocmai vorbea de Saint Gobain, dupa care se ruga sa se sparga sa-l schimbe cu altul, ca e zgariat foarte dupa... 1 an.

Unde vreau sa ajung e ca nu stiu daca marca e relevanta.

Eu unul de Pilkington sunt multumit la cum trece peste ani si-l pot recomanda.

In alta ordine de idei, depinde si de exploatare. Pe ce drumuri mergi, pe ce vreme, cu ce stergatoare, cum il cureti...

Nu nu, parbrizul meu este cel original al masinii adica din Iulie 2007 :), saracul cam are tot dreptul sa fie zgariat :) Motivul pentru care aveam cotatie pentru unul nou de anul trecut este ca mi-a sarit o piatra destul de nasol si credeam ca se cere inlocuit insa cei de la ager mi l-au reparat. Am pe un ford pilkington de 2 ani, si cu rezistente de incalzire in el si se mentine foarte bine pana acum. Pilkington este, sau era cel putin , producatorul OEM pentru ford.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

eu l-am schimbat in noiembrie 2013 in Craiova la pilkington (un fel de reprezentanta - pun doar parbrize pilkington) si a fost 500 lei parca fara senzori si fara parasolar, asa cum il aveam pe cel original. vedem cat rezista, momentan nu am de ce sa ma plang, totul a fost ok, inclusiv montajul si curatenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa pui ca prioritate firma mentionata de bogdan apoi saint gobain,si apoi pilkington , si la pilkington poate ne ajuta colegii care au pe volvo asa cu diferente intre sigle imprimate (poate e o diferentaintre cele manufacturate de pilkington si cele preluate de ei cu sigla atasata ulterior )spre exemplu la alfa e scris mic cu gri pilkington , si cand am fost la ei parca am vazut pe un renault emblema cu verde imrimata de parca o facuse la a lucru manual.daca revii si cu niste preturi ar fi super!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now