Jan_s80

Faruri xenon

45 posts in this topic

@Zack, cum sa nu aiba voie sa-ti deschida capota ? Are voie inclusiv sa te perchezitioneze si pe tine si masina . Iar treaba e simpla, el iti ia talonul si il iei de la RAR simplu ca buna ziua .

.

poi si daca nu vrei sa fi perchezitionat atunci ai urmatoarea posibilitate la indemana : atunci cand te opreste pulitaiul si vrea sa-ti "inspecteze" masina, in momentul in care iti face semn (de la vreo 50 m), tu te opresti cu mult inaintea lui, iesi din masina, o incui, si te duci pe jos.asa, nu te poate controla la masina :smile:)

Edited by Stronghold

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si-ti iei amenda pentru oprire in loc nepermis. Misto gandire, la mai multe ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si-ti iei amenda pentru oprire in loc nepermis. Misto gandire, la mai multe ! ;D

Sau poate cheama masina de tractare si o ridica!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si-ti iei amenda pentru oprire in loc nepermis. Misto gandire, la mai multe ! ;D

.

poi, trag pe dreapta(unde nu-i sigur ca este oprirea/stationarea interzisa< sau poate e o parcare), si din moment ce nu sunt in masina, nu are cum sa ma amendeze.

Bineinteles, asta e mai mult in gluma, dar lucrul care vi l-am spus are si un fundament real.Pacat ca nu pot sa va relatez povestea (nu eu sunt faptasul, doar am asistat :smile: )

Edited by Stronghold

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveam eu 12 ani in 2006 , dar masina o are tata de noua , din 2004 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma refeream ca din 2006 a pus xenon pe masina , si nu a patit nimic inafara de eroare , dar vorba dvs la cate probleme si controale sunt in ziua de azi pentru xenon aftermarket nu se merita munca...

Era raspuns pentru domnul paun care zicea mai sus ca aveam 12 ani in 2006 si intreba pe ce masina am pus eu xenon :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu cred ca tu la 12 ani puneai xenon pe masina tatalui tau .

Sincer .

Cat despre S60 1 chiar da eroare daca ii pui xenon si nu faci mici modificari la CEM .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca iti pui xenon cu CAN-BUS? si atunci ai eroare in bord?

Plus ca masina mea sigur nu-mi va da eroare (ca doar nu-mi functioneaza bordul)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma refeream ca din 2006 a pus xenon pe masina , si nu a patit nimic inafara de eroare , dar vorba dvs la cate probleme si controale sunt in ziua de azi pentru xenon aftermarket nu se merita munca...

Era raspuns pentru domnul paun care zicea mai sus ca aveam 12 ani in 2006 si intreba pe ce masina am pus eu xenon :smile:)

In afara de faptul ca aveai 12 ani si nu cred ca te lasa tatal tau sa aduci modificari masinii, o instalatie de xenon nu costa 130 de lei, cred ca cea mai ieftina era 320 de lei la vremea aceeea

@Stronghold - automat ca nu mai da eroarea cea CANBUS, ca de aceea ii si zice asa :D.

PS: masina iti va da eroare, dar o vei vedea tu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

La S80 -2004 diesel da eroare indiferent de instalatia folosita . Dar eroarea apare o fractiune de secunda si dispare .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebarea mea e alta , cu xenon de 55w cu cambus pro , tot citeste eroare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Când aprind farurile,fază scurtă am o eroare de corespondare cu modulul respectiv și un triunghi galben la bord.Vreau să știu dacă cineva a mai avut această problemă și ce ar fii de făcut in acest caz.

P.S. Am faruri xenon de fabrica ,dar nu am becuri originale ,dar până acum nu am avut probleme.

Am mașina de doi ani și am mai schimbat un rând de becuri aftermarket și nu am avut această problemă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ai doar eroare, sau este un far care nu se aprinde? Posibil sa se fi consumat un bec, cele aftermarket tin mai putin decat cele OEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posibil sa fie si motorasul care comuta faza scurta cu cea lunga nu face cursa pana la capat , dar poate ne zici si noua ce mesaj iti apare in bord ca sa nu ne dam cu parerea pe langa subiect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult ca sigur asta e problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La al meu S40 T4 cu xenon din fabrica, nu am are vreun

motoras pentru reglat farurile, sau cel putin eu nu

l-am vazut! e adevarat ca nu m-am uitat sa vad ca se

autoregleaza. probabil ca in 2002 nu se punea problema;

in plus se fixeaza(farurile) cu suruburi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vb de alt motor la S80 si anume cel ce comuta faza lunga/faza scurta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now