horica85

Modul usa dreapta spate cu probleme

8 posts in this topic

Problema suna in felul umator : ledul de pe butonul de geam nu se aprinde dar comanda functioneaza perfect.

Am fost la reprezentanta si nu se vede nici o eroare, si am schimbat modulul cu altul tot nu se aprinde ledul .iar la stanga am schimbat modulul cu altul si se aprinde ledul si functioneaza perfect .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate sunt ledurile arse la ambele module. Muta modulul de pe dreapta, in stanga (doar il bagi in mufa) si vezi daca se aprinde ledul si cel din stanga,il bagi in dreapata. Daca se aprinde ledul pe dreapta si nu se aprinde pe stanga,inseamana ca este ledul ars, daca se aprinde pe stanga si nu se aprinde pe dreapta, inseamna ca este din cablaj. Sau poti schimba doar ledurile din module, intre ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care LED-uri? care module ? In usa spate ai un intrerupator cu un bec de 0.5W .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai foarte simplu , inseamna ca firul de iluminare buton e intrerupt pe undeva (cel mai probabil unde flexeaza cand inchizi/deschizi usa) SAU becul e ars .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modelele mai noi au LEDURI. Cele mai vechi au becuri asemanatoare cu cele din bord (daca nu chiar la fel).

ps: Cel putin S80-ul 2005 si xc90-ul 2007 au leduri la butoane.

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de raspunsuri o sa fac o verificare amanuntita !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut verificarile de rigoare si intetionez sa cred ca cablajul este intrerupt :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now