nionut76

Miros ambreiaj in masina

13 posts in this topic

Salut. Am o rugaminte, ce solutie pot gasi sa elimin mirosul de ambreiaj ars din interiorul masinii. Am stat cu usile deschise dar nu prea da semne sa se duca mirosul. Parca este impregnat in tapiteria scaunelor. In afara de spalat tapiteria aveti idei de produse ce elimina mirosurile neplacute din masina? Am fortat sa ies de pe o straduta ieri dimineata cand era zapada mare si desi am resusit am umplut masina de fum si miros de cauciuc ars parca. Nu stiu daca necesita in curand vreun chit de reparatie ambreiaj dar ma dispera mirosul interior care nu dispare oricat las eu usile deschise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dispare in 2-3 zile .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dispare pe naiba G. Cred ca risc 200 lei si o spal interior dar la gerurile astea mi-e ca fac vreo prostie mai mare. Pana si hainele dupa ce stau in masina imi miros. Parca sunt caldarar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iei frumos o butelie de voiaj, doua cani cu apa, chibrit, doua linguri de cafea macinata si zahar dupa gust. Te urci in masina, tragi usile dupa tine faci o cafea buna, mai inviti un vecin/prieten sa nu te plictisesti la o cana cu cafea. Cand termini de baut cafeaua constati ca s-a dus si mirosul suparator. Ai sa razi dar nu e gluma. Cafeaua are si aceasta propietate de a absorbi mirosul, daca doresti o masina fara mirosuri poti pune si cateva boabe de cafea intr-un recipient si-l lasi in masina, foarte recomandat pentru fumatori.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gandit la asta dar n-am incercat pana acum. Stiu doar ca in orice parfumerie exista borcanele cu boabe de cafea ptr a ameliora mirosul de parfum si ptr a putea mirosi cateva parfumuri fara sa le amesteci mirosurile. Nu stiam daca merge si la masina dar sunt dispus sa incerc ptr ca miroase groaznic. Multumesc de sfat.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar cafeaua elimina mirosurile. Poti pune si cafea macinata, ca are misrosul mai puternic

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat. Cafeaua a fost solutia. Am stat o saptamana cu pachetul de cafea macinata si sincer chiar a avut efect. Putina aerisire si miroase a ..cafea acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sincer inainte sa pun cafeaua a persistat vreo 4 zile. Desi am tinut usile deschise aprox 1 ora. Datorita zapezii si ninsorilor nu am putut sa o aerisesc mai mult. Si dupa 4 zile de stationat datorita zapezilor inca mirosea in masina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare asta, pai puteai varsa pe scaune niste parfum si mirosea si mai bine . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar am pus un odorizant puternic cu miros de cherry :) Groaznica combinatia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai incercat sa mergi cu geamul deschis 1-2 degete atunci cand folosesti masina?! Eu am venit cu el asa din Sinaia si pana acasa mai mirosea foarte putin.

La mine era miros si un fum infernal in masina :)

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu aveam cum si unde sa merg fiind zapada de juma de metru pe strazi. Am fortat iesirea de pe o straduta de 150 m si dupa ce am ajuns la drumul principal am parcat intr-o parcare publica si am lasat masina acolo ca nu mai puteam intra inapoi. Oricum am vazut ca am iesit mai usor dupa ce am oprit dstc-ul. Cu el activat abia ma miscam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now