Sign in to follow this  
Followers 0
nionut76

Liqui Moly Cera Tec- Ati folosit asemenea produse?

6 posts in this topic

Salut, am tot vazut cateva spoturi publicitare la aceste produse plus ca le-am vazut si prin magazine de piese auto ca fiind foarte recomandate de vanzatori. Ati folosit asa ceva? Se simte vreo diferenta de consum, functionare, etc?

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, este unul dintre extrem de putinele produse de acest tip care "fac ce spun ca fac". Cu amendamentul ca 50 k m este mult prea mult ca interval de "eficienta" ca sa zic asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionut, la motorul tau merge si ulei Bunica de la Carrefour, asa ca acest ulei va fi la fel ca celalalt ulei si tot asa .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma refer la curatarea motorului inainte de schimb ulei. Celalalt pe post de aditiv l-as folosi macar ca test sa vad daca are vreo influenta in zgomotul motorului :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca folosesti uleiul cerut de Ford nu ai nevoie de aditivi de acest fel, un ulei bun are aditivi de curatare .

Poti incerca, rau nu face dar sa nu te astepti la ceva WOW .

Acesti aditivi erau buni acum 10-15 ani cand nu gaseai in RO ulei de calitate, acum gasesti pe toate drumurile .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gindeste-te ca ai motor si cutie de Ford si in rest ai Volvo.De aici decurg multe si iti poti gasi usor raspunsurile, la intrebarile ce ti le pui in aceasta privinta.Daca accepti aceasta indrumare si din partea mea. :smile:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0