bogdancibotariu

Ce ulei folosesc proprietari de volvo?

3 posts in this topic

Salutare,tipică întrebare care o pune toată lumea:care ulei este cel mai bun pt.maşina noastră. Aud tot felul de păreri iar ultima mea variantă ar fi uleiul german Rheinol. Am urmărit multe parep despre acest ulei şi multă lume ar folosi acest ulei şi e foarte mulţumită(Mercedes-Benz,audi,vw,bmw,etc.) A folosit un propritar de volvo acest ulei? Mie mi m-a recomandat şi mecanic-ul şi pt că e made in germany...Ce păreri aveţi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Eu unul n-am folosit niciodată aşa ceva, am folosit doar Castrol şi Aral. 0w30 şi A3/B3/B4, de cele mai multe ori. Am pus şi A5/B5, atât de la Castrol cât şi de la Aral. Cu toate, maşina s-a comportat exemplar.

Întrebarea ta este incompletă, dacă nu dai nişte specificaţii, numele este cam irelevant.

Pe de altă parte, nu văd de ce ar folosi cineva tot felul de branduri, când Aralul e atât de bun. E fabricat în Germania şi are un preţ mai mult decât decent. Litrul de Supertronic G (0W30, A3/B3/B4) e sub 10 euro. Am găsit chiar şi cu 6 euro/litru.

Edited by HEIMÐALLR
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista deja un topic pe acest forum, se numeste "Ce fel de ulei ?". Continuati va rog discutia acolo.

Aici se inchide taraba.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.