george_s40

Comanda clima

9 posts in this topic

Salutare.

Este posibil sa functioneze panoul de clima de la o masina cu clima automata din 2002 la o masina cu clima manuala din acelasi an? Nu cred ca o sa mearga functia de auto, dar ventilatoa, dirijarea aerului si incalzirea/racirea ar trebui sa mearga! Un coleg de pe forum spunea ca nu o sa recunoasca calculatorul masinii noua unitate si fara resoftare nu merge.

Mie imi trebuie unitatea pentru a avea comanda de incalzire scaune. Banuiesc ca daca folosesc doar butoanele la unitatea mea nu e de ajuns.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara soft nu rezolvi nimic.Zicea bine colegu unde ai citit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

merge fratilor si cea cu functia auto si cea fara functia auto pe aceesi masina.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La s/v40 nu am auzit sa fie nevoie de vreun soft daca faci vreo modificare de natura electrica :smile:.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!poti schimba linistit George,eu am schimbat panoul de comanda si functioneaza impecabil cel ,,nou,, :hello2::thumbsup2:

fara sa resoftez sau alte chestii......

Edited by mario74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare. Si totusi nu merge in totalitate. Mihaita m-a luminat. Merg toate comenzile, mai putin cea pentru temperatura, in sensul ca merge rece la rece la maxim si cald la cald la maxim. Intre nu stie decat sa bage rece.

Eu o sa probez in weekend dar el a facut aceasta modificare de mult si nu merge sigur.

Ca sa mearga perfect ar mai trebui doi senzori de temperatura, unul pe ventilator si unul langa pesala de acceleratie.

Asta, pentru cei care vor sa modifice.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now