Jan_s80

Alarma

11 posts in this topic

Stie cineva daca e vreo alarma aftermarket care se poate pune in cheia originala?Am auzit ca ar fi ceva de la viper da nu stiu sigur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista alarme AM ce comunica pe CAN, se pot utiliza cu telecomanda masinii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista alarme AM ce comunica pe CAN, se pot utiliza cu telecomanda masinii .

Nu bre.... el vrea o telecomanda de forma celei OEM, sa bage placa electronica in cheia de Volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

O data cu varsta pleaca si neuronii & perceptia dupa cum imi mai spuneau cativa pe forum .

Pai merge electronica de la alarma ta Maat parca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar cam fi pe acolo, dar nu a incercat nimeni pana acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate face sigur dar e mult de munca, se poate lua din demontari o telecomanda si se monteaza piesele din telecomanda AM, e ceva de munca pt ca nu sunt aceleasi componente dar nu e imposibil .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit alrma la viper ce comunica pe can.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offfff...Jane, alarmele alea de comunica pe CAN, se folosesc la masinile care au inchidere pe cheie (sau tip briceag) si nu au alarma de fabrica, astfel sa poti folosi telecomanda OEM, fara a mai tine inca o telecomanda dupa tine. Daca tu nu ai alarma de loc, poti pune orice tip de alarma pe masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cestia ca am niste pr buni care tot imi vandalizeaza masina si alarmaia a iei nu suna deloc decat daca intri in masina si vreau una mai sensibila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine pui o camera in masina decat sa faci improvizatii. Parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La concluzia asta am ajuns si eu ca unde am fost sa imi monteze alarma ca a zis ca e complicat ca nustiu ce trebuie facut o incurcatura totala si mai bn o camera repar si alrma iei ca are goarna arsa si gata ca si cu alarma nu fac mare lucru ca doar chitaie si de asta numai poate ala ca chitaie masina daca vrea sa iti faca rau iti face si cu alarma sofisticata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now