paunionutz

Toba finala

6 posts in this topic

La S60-ul meu s-au ruot sitele in toba si daca misc de ea, se aud cum zornaie inauntru. Momentan toba nu rasufla pe nicaieri, insa ma gandeam ca va veni si timpul ei (de schimbat).

Problema:

-una noua... nu se merita investitia

-una SH... nu se stie cat va tine (plus ca este o problema comuna)

Prin urmare ma gandeam la ceva after market, insa aici apare problema mare, pentru ca toba la S60/V70 S80 este curbata, plus ca teava finala este curbata, deci o toba AM trebuie modificata si ea sa se potriveasca

Pareri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu tind spre una SH,in ceea ce te priveste.

A mea s-a spart in vreo 2 locuri si suna de zici ca e una super-sport(not :P)

Eu ma gandesc sa o sudez pe a mea,pentru ca inca e intreaga pe interior, nu suna nimic. In cazul tau,zic ca poti sa incerci cu una SH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea nu se aude urat, nu este sparta, nu rasufla, doar ca zornaie sitele in ea, daca o misc (si asta de vreo 2 ani). Nu pot spune ca ma deranjeaza, insa ma gandeam ca nu o sa o mai duca mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi una second -hand in toate mintile (original)

eu am luat la v40 toata linia noua pe bosal si trebuia sa sudez cam 2-3cm la imbinaturi sa deie cum as fii vrut eu :)

am facut retur si am cumparat o toba second

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi una second -hand in toate mintile (original)

eu am luat la v40 toata linia noua pe bosal si trebuia sa sudez cam 2-3cm la imbinaturi sa deie cum as fii vrut eu :smile:

am facut retur si am cumparat o toba second

sa inteleg ca te folosesti de ce ti-am trimis eu pana la urma,sa fiu si eu cu inima impacata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca nu

urmeaza sa fac o alta flansa pe ea (trebuie la strungar din tabla de 6-7mm frezat si gasit pozitia si dupa sudat pe toba )

inca merg cu al meu sudat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now