mih4y

panouri interioare usi S60 - 2006

5 posts in this topic

salutare

ma poate ajuta si pe mine cu o solutie pentru scartaitul panourilor de la usi ????

mai ales la muzica scartaie enervant desi muzica nu e foarte tare.

ceva solutii ???

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce scartaie mai sigur? Sunt desprinse cele 2 panouri din care este formata fata de usa, sau se misca toata fata de usa, pe tabla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil lipsesc sau sunt rupti cativa bumbi/cleme de prindere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Practic am schimbat toate clipsurile de 2 ori si tot degeaba

La usa dreapta spate in colt se aude un barait si de la muzica si de la vibratiile masina iar la usa pasagere fata se aude tot un sunet de genul pe tot panoul in partea de sus sa zic asa pe unde culiseaza geamul deci in partea de sus a panoului

Share this post


Link to post
Share on other sites

Practic am schimbat toate clipsurile de 2 ori si tot degeaba

La usa dreapta spate in colt se aude un barait si de la muzica si de la vibratiile masina iar la usa pasagere fata se aude tot un sunet de genul pe tot panoul in partea de sus sa zic asa pe unde culiseaza geamul deci in partea de sus a panoului

La masina din 2011 a inceput sa-mi scartaie si mie usa de la sofer, sunetul parca venea de la panou, l-am dat cu silicon, scartaitul tot nu a disparut dupa care am pus vaselina cu cupru (presupun ca orice lubrifiere e bun care ramane pe metal) pe mechanismul de inchidere de la usa si scartaitul a disparut.

Eu zic ca merita o incercare sa unzi mechanismul de inchidere.

Pe net am citit ca la unii suna ornamentul de plastic cre-i in jurul geamului in interior, Solutia a fost silicon.

Daca scartaie si in stationare de la muzica inseamna ca sunetul probabil vine de la difuzoare sau de la panou sau este o piesa slabita in interiorul usii, daca ai timp si rabdare poti incerca daca suna si fara panoul de usa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now