Jan_s80

Erroare cutie viteza

10 posts in this topic

Salut am si eu o problema la masina de anglia la cutia de viteze imi da o erroare pe care ma lasa sa o sterg si dupa vreo doua zile apare la loc si toate stie cineva din ce cauza este.Erroarea este cea din poza scanata cu autocomu.

untitled.bmp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu functioneaza functia de neutral control, poti merge linistit si fara dar mai mult ca sigur ca vor aparea si alte erori in timp .

Se poate dezactiva din soft daca vrei sa nu mai dea eroare, PN 30646691.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chestia este ca pe masina a fost schimbata cutia da fara calculator si vreau sa vand masina si nu vroiam sa mai apara chestia aia.Si daca imi poti da mai multe date cum il pot dezactiva ca am vida dice si presupun ca merge cu el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am dat mai sus PN de soft de care ai nevoie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa iti pun o intrebare de de om care nu am mai lucrat cu volvo fac mecanica de 10 ani da nu am vut de aface cu volvo deloc pana nu l'am luat pe asta de curand si mai ales testaru de volvo care in rest de a veadea niste parametri si sa sterg erori nu stiu sa fac cu el asa ca te intreb unde sa bag PN'u asta ca chiar nu stiu si scuze ca iti pun intrebari dinastea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PN-ul asta il cumperi de la reprezentanta Volvo. Tu nu ai unde sa-l bagi. Mergi la reprezentanta si il baga ei!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cumva la work list?

Asta vroiam sa stiu.Si sti cumva cam cat ar fi costu la asa ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cat costa, dar poti suna la o reprezentanta sa ceri un pret. Poti sa le dai direct part numberul si le ceri un pret pentru el

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jan, ti-am dat PN-ul pt ca reprezentanta nu are nici un interes sa-ti gaseasca aceasta rezolvare, ei iti recomanda sa schimbi cutia nicidecum sa anulezi din soft componenta defecta . Iar ca sa fie treaba si mai buna trebuie sa faci si un update la TCM, este bine sa faci si asta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now