MMihai

Sfat achizitie C30

12 posts in this topic

Buna seara,

Am in plan de ceva timp sa schimb masina iar acum am 'dat' peste un C30. Ce parere aveti? Pe hartie arata ok?

L-am vazut vineri si mi s-a parut ok masina, putin ciudat ambreiajul (conduc benzinar acum, mi s-a spus ca de acolo provine diferenta majora). Nu trancanea nimic in mers, butoanele 'faceau' toate cate ceva iar interiorul era foarte ingrijit. Are o zgarietura minora pe portiera dreapta si cateva urme de la pietricele pe parbriz (nimic ingrijorator).

Recunosc ca Volvourile nu sunt punctul meu forte (din putinele mele cunostinte in materie de automobilistica) dar inclin sa il cumpar datorita garantiei (valabila pana in iunie 2015) oferita de producator si a posibilitatii de extindere a garantiei cu cea de la DasWelt.

Ce-as putea sa mai verific la ea?

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

In principiu daca are garantie la Volvo...orice problema o vei rezolva la ei gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti lua legătura cu bogdan g sa iti faca o teatare a masinii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garantia este pana in 06/2014, Volvo ofera 2 ani garantie nu 3 .

Daca vanzatorul iti ofera 12 luni garantie trebuie sa te interesezi foarte bine ce inseamna acea garantie, de obicei se refera la motor si cutie si nu cuprinde accesoriile motorului ci fierul in sine iar fierul nu se strica la km asa putini .

Oricum combinatia C30 + motor Volvo in 5 cilindrii este una castigatoare, se mai strica una alta dar sunt cazuri rare, foarte rare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proprietarul a optat pentru extinderea garantiei 1 an, contra-cost desigur (~1200-1500 lei, nu imi aduc aminte suma exacta). Factura este eliberata de Primus care din cunostintele mele este dealer Volvo, deci ar trebui sa fie ok dpdv al garantiei, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

si pretul .... cam mic sau mi se pare ?

eu cand cautam in franta nu am gasit asa ceva sub 15 000 e , garantie , dealer auto si sa faca si banii ? la 13 0oo e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident, mi-am facut cont acum 3 ani ca sa fac reclama. Tagu' e o pura gluma, eram convins ca nu merge feature-ul, daca se poate, editati-l. Like-ul a venit de pe telefon, incercand sa-mi dau edit la post. :smile:

Ok ar fi sa vedeti mai departe de tag, no offence.

Totusi, nu prea-mi convine oferta lor, avand in vedere ca mi-au oferit (estimativ) 4900 pentru masina mea actuala (Astra H din 2011, 1.6 benzina, ~39K km). Nu zic ca masina nu face sau ca mi-ar forta bugetul (dimpotriva chiar, mi se pare ok pretul), dar nu prea-mi vine sa dau masina pe 5K euro doar de dragul asteia.

Edited by Midnight Caller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ati sters tagul, stergeti si intrebarea mea, ca nu se mai intelege ce-i cu ea.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezolvat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu scaune încălzite eu nam prea vazut deci e super, km putini si daca ai putea sa ii si verifici la primus ar fi un +,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now