Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest framedraw

Cine fabrica alarma originala Volvo (C30)? De unde o pot cumpara?

2 posts in this topic

Iata ca vin cu o intrebare catre toti cei care mai stiu una-alta, poate ma ajutati, nevoit fiind sa caut o altenativa din cauza pretul nejustificat de mare cerut la reprezentanta (1000E in conditiile in care, comandata odata cu masina - cu telecomanda, senzor de inclinare / miscare- nu costa nici 400 cu tot cu adaos comercial, taxe, etc). Am de gand sa cumpar o alarma originala si sa o montez intr-un service autorizat Volvo. Stiu ca pretul e putin mai mare aftermarket, da`nu prea tine la mine prosteala de 250% a celor de la service-ul Volvo.

A! Si nu vreau sub nici o forma Viper-uri si alte asemenea. Doar original Volvo. Nu ma intrebati de ce. Multumesc tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer nu am auzit sa se vanda pe undeva alarme originale pentru nici o masina, nici macar la Volvo. asa ca...

dar, poate poti face altfel: de ce nu intrebi la alte reprezentante VOLVO? poti incerca Romania (in afara EIT), Bulgaria, Turcia, Ungaria, Austria, Germania... search pe Google si apoi un email... nu costa aproape nimic...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites