Sign in to follow this  
Followers 0
mariusb

garnitura chiuloasa

10 posts in this topic

Salutare tuturor, am un motor de barca johnson 6cp 4timpi un cilindru, desi costa o nimic toata garnitura de chiuloasa aceasta nu e de gasit. M-am decis sa pun in locul ei foaie de aluminiu de 0,6mm. Recomandari/pareri ? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cunosc omul, am lucrat cu el acum multi ani. Totusi cum spuneam ma tenteaza sa pun una de aluminiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma am dat comanda si trebuie sa ajunga in cateva minute, diseara o sa-i fac si rodajul sper.

Nu solicit inchiderea topicului cu problema rezolvata pentru ca sigur o sa mai solicit ajutor/informatii si pentru alte prostioare (a se citi motoare). Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CIne ma poate ajuta cu o informatie, sau poate se ocupa cu asa ceva, am nevoie sa cumpar set segmenti pentru un motor barca Johnson model HJ6FRLECA. Segmentii de foc si compresie au dimensiunea 56,5x1,2 (sunt buni si 57x1,2, mai iau din ei), cel de ungere inca nu am dimensiunile. Poate de motociclete, atv sau ceva utilaje de gradinarit se potrivesc, doresc sa gasesc totusi unii mai buni poate de origine, am luat de la o firma si dupa ce am asteptat doua saptamani jumatate practic am primit niste sarme. Multumesc.

Edited by mariusb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat, tot ce au pentru motorul meu este un termostat. Trageam si eu sperante ca poate printe noi mai sunt pasionati si de altfel de motoare, mai mici si poate ei mai cunosc o sursa, ceva, pentru segmenti. Se pare ca trebuie sa-i fac, as fi preferat gata facuti, eventual de origine.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi pe ebay

sunt o gramada (si trimit si la noi )

daca nu mai era un nene in cluj care facea segmenti(daca trebuie incerc sa fac rost de un nr de tel )

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult, am rezolvat in sensul ca am gasit sa ii fac. Cred ca vineri o sa ii am.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok

bine ca se poate face

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0