paunionutz

Radiere masina de la Administratia Financiara

6 posts in this topic

Salut baieti si fete!

Am doua masini pe numele meu (Dacia 1310 si un Citroen), care au ramas inca la circa financiara. Masinile au fost vandute fara a perfectiona actele si intre timp, au ajuns ambele la fier vechi. Eu nu mai am decat copii de pe actele masinilior.

Exista cumva posibilitatea unei declaratii pe propria raspundere, la notar sau direct la Circa Financiara, ca masinile nu mai exista si sa le radiez, sau trebuie sa ajung pe la politie? Din ce am gasit pe net, nu este nimic cert si doar pareri. A mai fost cineva in situatii asemanatoare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine la sector 4 am putut scapa de unele masini prin declaratie notariala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine la sector 4 am putut scapa de unele masini prin declaratie notariala.

Ai avut nevoie de acte in original?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari.Am fost si eu in aceiasi situatie, dat masina pe incredere ca ulterior sa facem vinzare cumparare, dupa 6 ani am reusit sa o scot din financiar cu declaratie pe propria raspundere ca nu mai este in proprietatea mea.Am avut cartea de identitate in original pentru ca am fost un pic inspirat.Am fost nevoit sa achit impozitul pe toata perioada plus penalizari care au fost mai mari decit am luat pe masina .Merita de incercat eu am reusit e drept acum 3ani .Aviz celor buni samariteni si oameni intelegatori cu semeni lor.iti doresc sa reusesti O zi buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai avut nevoie de acte in original?

Nu am avut nevoie de acte,am fost la un notar i-am explicat pentru ce am nevoie,am platit parca 125 de lei la notar + impozitele la zi.

Mai multe informatii poti obtine de la circa financiara sector 4(Nitu Vasile),o doamna de la ghiseu m-a invatat si pe mine ce sa fac.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu impozitul sunt la zi, mai am o amenda de platit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now