george_s40

Eroare SRS

36 posts in this topic

tu ai cumva asa ceva Ionut ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am, imi pare rau! De S40 chiar nu gasesti nimic la mine. De S60 mai am cateva maruntisuri, ramase de pe la masina mea, dar panglica nu am nici de S60 :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc mult pentru informatie,am desfacut spira,lipit panglica,rezolvat (fara srs aprins si am si claxon)

Edited by mikaita
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc mult pentru informatie,am desfacut spira,lipit panglica,rezolvat (fara srs aprins si am si claxon)

Bravo! Trebuia sa faci cateva poze!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, bravo. Si la mine s-a rupt dar nu am mai avut ce lipi. Eram sigur ca rezolvi repede.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In acea panglica sint 5 cablaje(4 pt airbag si unul pt claxon),toate erau rupte asa ca am desfacut cu grija capacul care tine panglica (apoi se lipeste cu picatura cand se termina operatiunea),am taiat cu foarfeca din ambele capete (sa fie drepte) am decapat la ambele capete apoi am lipit(si izolat).Dupa asta am verificat cu aparatul de masura daca cele 5 circuite sunt ok (adica nu intrerup) si asta e tot ! Data viitoare promit ca fac si poze.....

sa vedem si cat tine :headbang:

Edited by mikaita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum trebuie sa te intrebi cum si de ce s-au rupt toate in acelasi timp, sa nu cumva sa fie o problema in alta parte

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci cand am schimbat volanul si am pus de T4 cred ca nu am respectat acel patratel mic galben care este pe spira(pe carcasa de plastic) si care are o singura pozitie( arata centrul),ca sa ai 2 ture stanga si 2 ture dreapta,asta cred ca e singurul motiv

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.

Dupa cateva saptamani iar a aparut becul de la srs in bord.

Eroarea ceeasi: driver belt tensioner fault.

Am incercat cu Lika sa rezolvam dar nu se sterge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai exact : SRS-010D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now