Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dragos Dgs

cumpar oglinda stanga completa volvo c30

31 posts in this topic

De inebunit pot spune ca au inebunit cei care achizitioneaza masini pe care nu-si permit sa le intretina si comenteaza preturile pieselor in functie de puterea lor de cumparare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Cristi, cam atat este noua!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt inutile comentariile, o oglinda completa la primus este undeva la aprox 2400 lei. Baietii de la dezmembrari stiu preturile si se raporteaza la ele. Poti gasi oglinda completa pe e-bay la 800-1000 lei. Noua. Dar daca nu cauti si te astepti sa gasesti ieftin la noi o sa fii dezamagit.

http://www.ebay.com/itm/350828564326 ra5yhede.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

220 Euro ,daca vrei oglinda suna-ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carcasa e parca vreo 400-500RON, si ii mai trebuie platoul de motorase, geamul, carcasa din spate (care numai aia e vreo 400RON), si il duce spre 2000RON din pacate TOT-TOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu putin noroc o cumperi SH cu sub 300E (cu taxe, factura)din afara insa la cei ce dezmembreaza Sh in RO care si ruleaza banii ar trebui sa fie mai ieftina dar nu cred ca sub 200-250E.Acum 5 ani am cumparat cu 780ron din afara completa dar fara BLIS dar deh au mai crescut preturile!Nu prea este pomana o oglinda completa ca si pret.

Good luck! :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite la colegul sandro 220 euro deja ai 70e redus :) sau incearca la materom au s40 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglinda de c30 nu are treaba cu cea de s40 ori v50. Seamana dar nu rasare :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inainte cu o zi m-a sunat si i-am oferit oglinda la 250 euro discutabil la care a avut la fel de comentat si de aceea ulterior vazand postarea am pus pretul de 300 euro. Nu cred ca se poate astepta cineva ca in Romania preturile la piese auto sh. sa fie mai mici ca in tarile de unde provin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un bun exemplu ca intotdeauna concurenta este benefica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca atunci cand exista mai multi vanzatori care sunt concurenti intre ei, cumparatorul va fi in avantaj.

Ce alta interpretare ar fi putut avut ce-a spus @daann ? Duhhh ! :slap:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua, mi-am permis sa comentez pe seama pretului deoarece oglinda dreapta am cumparat-o cu 600 ron exact ca in poza domnului "nionut76", adica cu tot cu bratul de pe usa, rezultand o diferenta destul de mare pana la un pret de 1330 ron (300 euro).

Mi-au fost furate ambele oglinzi, dar mi-a ramas pe usa suportul.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu stii trebuie sa-ti spun caci piesele de pe partea stg. sunt de 3 ori mai rare ca cele de pe dr. deoarece majoritatea se lovesc stg. fata si dr. spate.O spun din experienta.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si vorba lui Cristian daca nu-ti permiti Volvo la ce-ti mai cumperi ? Numai pt ca e ieftin la achizitie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omul si-a cumparat masina pentru ca a fost incantat de cum arata. Daca i-a placut stii cum e, nu te gandesti ca vine un dobitoc si-ti fura oglinzile cu totul. Cati dintre noi s-ar gandi la asta? Preturile sunt cum sunt dar e preferabil sa dai 250 euro pe o oglinda sh decat sa dai 2400 lei la reprezentanta. Multi isi cumpara masini volvo si datorita pretului de achizitie. Ceea ce e ca o capcana. O masina ieftina de multe ori ascunde si probleme. Iar asta cu oglinzile furate s-ar fi putut rezolva daca avea casco. Dar nici asta nu prea isi fac posesorii de volvo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa ca fapt divers ... tu ai mai face casco la o masina veche de 10 - 11 ani? Crezi ca s-ar mai merita, in raport paguba - despagubire?

Cat despre achizitie, personal am ajuns la vorba lui Bogdan, accesoriile costa la un volvo ... vrei sa ai, platesti! Problema la noi, pentru s40/v50/c30, ramane in continuare raritatea masinilor destinate catre dezmembrat ceea ce ridica semnificativ costul pieselor SH. Personal imi par si mie destul de piperate, dar de nevoie esti obligat sa cumperi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Asa ca fapt divers ... tu ai mai face casco la o masina veche de 10 - 11 ani? Crezi ca s-ar mai merita, in raport paguba - despagubire?

Cat despre achizitie, personal am ajuns la vorba lui Bogdan, accesoriile costa la un volvo ... vrei sa ai, platesti! Problema la noi, pentru s40/v50/c30, ramane in continuare raritatea masinilor destinate catre dezmembrat ceea ce ridica semnificativ costul pieselor SH. Personal imi par si mie destul de piperate, dar de nevoie esti obligat sa cumperi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ford focus 2010 o oglinda l reprezentanta in ms acum 3 ani costa fix 2000 lei

Share this post


Link to post
Share on other sites