Guest ozzy_69

Am nevoie de ajutor urgent!!!

5 posts in this topic

vreau si eu codul si daca se poate si o poza cu filtrul de motorina la s60 2,4 d, de 96 kw, 2002. multam anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mergi la orice service si o sa-ti spuna cei de acolo codul, poza etc ..  ti-as recomanda sa folosesti piese originale pe care le gasesti la reprez  volvo. aduc si celelalte service-uri , dar la preturi maricele ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

In principiu filtrul arata ca in poza de mai jos.

La mine costa 145RON, cod MANN WK 713

Bafta !

post-7-12877847172211_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-a rezolvat. curios e ca ceea ce au gasit ei si au schimbat este intr-adevar MANN, insa in partea de jos are un surub, nu ce se vede in poza asta. nu stiu care-i treaba, bine ca s-a rezolvat. total filtru+manopera 200 ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... insa in partea de jos are un surub, nu ce se vede in poza asta. nu stiu care-i treaba, bine ca s-a rezolvat. total filtru+manopera 200 ron.

din umilele mele cunostinte,la modelul S60 2,4 D5 din 2002(nu stiu daca si la celelalte e la fel  ;D) filtru de motorina se afla "aproape" de roata dreapta SPATE,astfel fiind expus "intemperiilor".

asa zic eu,ca se explica "aparitia" surubului de fier,in schimbul celui de plastic care apare si in poza postata de Midnight Caller  ;)

p.s: filetul e acelasi ,asa ca se poate pune surubul de fier de la cel vechi,in locul celui de plasic  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now