mih4y

Volvo S60 ( bara stabilizatoare fata )

10 posts in this topic

salutare baieti

nu gasesc nimic concrect pe forum legat de bucsile pentru bara stabilizatoare fata.

bucsile scot niste sunete groaznice.pur si simplu parca merg cu o caruta pe strada sincer.am dat cu wd40 pe ele si cateva zile nu a mai facut pt ca a fost ungerea apoi din nou....

la volvo am fost si ei vand decat bara cu tot cu bucsi care costa 350 lire plus 80 montajul ajung la 430 lire.

am gasit astea pe ebay

http://www.ebay.co.uk/itm/271491496427?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

post-2579-0-44256400-1408198504_thumb.jp

dar sincer nustiu cat de bune sunt.a folosit cineva asa ceva ????

sau daca nu ce optiuni am va rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune original si n-o sa mai scartaie bara originala vine cu bucsele sertizate pe bara cele din polieuretan trebuie sa le ungi la o perioada de timp .

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare baieti

nu gasesc nimic concrect pe forum legat de bucsile pentru bara stabilizatoare fata.

bucsile scot niste sunete groaznice.pur si simplu parca merg cu o caruta pe strada sincer.am dat cu wd40 pe ele si cateva zile nu a mai facut pt ca a fost ungerea apoi din nou....

la volvo am fost si ei vand decat bara cu tot cu bucsi care costa 350 lire plus 80 montajul ajung la 430 lire.

am gasit astea pe ebay

http://www.ebay.co.u...=STRK:MEBIDX:IT

post-2579-0-44256400-1408198504_thumb.jp

dar sincer nustiu cat de bune sunt.a folosit cineva asa ceva ????

sau daca nu ce optiuni am va rog.

Din pacate, optiuni nu prea ai. Cum a spus si Adrian, bara OEM are bucsile sertizate pe ea si daca le pui pe astea, dupa un timp o sa inceapa bara sa se miste in laterale, deci.... Poti cauta in dezmembrari una buna si te mai tine 100000 de km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca exista si bucsi de cauciuc pentru bara stabilizatoare. Azi mi-au venit din Letonia. Abia astept sa le montez!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Poti sa imi dai si mie website ul de unde le-ai luat te rog ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

E acelasi lucru zack o sa fuga bara stanga dreapta pentru ca nu sunt sertizate pe bara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adriane, lasa omul sa se dea singur cu capul de toc ca altfel n-o sa vada usa :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le lipesc cu poxipol si gata!! :evil5:

Astea sunt: http://www.ebay.co.uk/itm/VOLVO-S80-XC90-anti-roll-bar-bush-Front-23-2X-/261515291573?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3ce386abb5

Avand in vedere ca cele de poliuretan alunecau, acestea fiind din cauciuc consider ca vor "gripa" mult mai bine pe acea bara. Daca va aluneca, o sa gasesc o metoda simpla si practica de a o fixa de cadru intr-un punct fix.

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceiasi problema am avut.o si eu cu bara..am comandat de la volovo noua. Nu poti sa schimbi doar bucsele...o sa fuga bara stanga dreapta...iei noua si gata. Se merita credema...dar sincer mi se pare ff scump.. eu am dat 140$. si intradevar montatul ma costat si pe mine 100$. e multa munca..sa o scoti afara.

Edited by Dan Lavric

Share this post


Link to post
Share on other sites

dap ,,,am fost si am luat bara de la volvo cu 163 £

ati avut dreptate se vede de ce trebuie luata bara si nu bucsile de 2 lei

multam baietii

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now