Claudiu T

Bine v-am gasit!

19 posts in this topic

Salutare!

Numele meu este Claudiu Tustean.

Sunt de cateva saptamani pe aici, dar abia acum am observat existenta acestei sectiuni a forumului.

Cu aceasta ocazie doresc sa salut toti pasionatii si membrii si sper sa ne intelegem cat mai bine, chiar daca unele idei de-ale mele par mai prostute. Am doar 21 de ani, sper sa ma intelegeti :D

Sunt student in Timisoara la Universitatea Politehnica, Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, urmeaza anul 3 si sper sa termin cu bine aceasta facultate si sa devin un inginer pe cinste :)

Imi place berea nefiltrata, pescuitul, sofatul si ca oricarui barbat, femeile frumoase :D

In timpul liber mergeam cu bicicleta :( (RIP pe la hotii pe la care a ajuns...), mai joc tenis si ca toti tinerii din ziua de azi (sadly), mai pierd timpul la laptop...

Sper sa ma bucur cat mai mult timp de S40 meu, pentru mine mi se pare masina ideala in momentul de fata. Cand vine familia, vedem de un S80 sau poate un XC60.

Si daca va ganditi de unde e masina, nu mi-e rusine sa recunosc ca mare parte din bani vine de la parintii mei dar ca am cotizat si eu la suma cu ce am lucrat prin Spania intr-o vacanta de vara :D Sper sa ii pot rasplati si eu pe ei asa cum au facut ei cu mine.

Sa ne auzim la cat mai multi kilometri impreuna si fara evenimente neplacute!

10 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Mai bine mai tarziu, decat niciodata.

Bun venit printre noi! Cu siguranta iti vei gasi prieteni noi pe aici si vei primi cele mai bune sfaturi in materie.

Sa te bucuri de masina ta si sa te poarte in siguranta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ai venit!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si bine ai venit in randul nostru!!!Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente:))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Bine ai venit !

Km multi cu ...Volvo !!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te salut si eu Claudiu

Sii cu toate ca am vazut topicul dupa o prezenta pe forum de 1 an si ... mia fost rusine sa postez dar hai sa trecem peste asta

Dupa cum se vede ma numesc Cristi Muresan , am inceput din greseala cu un volvo v70 de care sa indragostit mama si nu ma lasat sa il vand ... in timp mam atasat si eu de liniile si motorul ei ceea ce ma determinat sa vand celalate 2 masinii si sa mai achizitionez un v50 desigur tot d5 si probabil voi ramane pe volvo si pe viitor +/- un porsche (visul meu de mic cu asta mai vedem)

Despre mine pot sa va spun ca locuiesc in tg. Mures am 23 anii si fac 24 in 2 lunii (am imbatranit si mam ingrasat si ma plang cu fiecare ocazie) de la 1 oct vine anul 5 de facultate (medicina tg mures sectiunea MG ) hobbyuri: ciclismul care lam practicat vreo 5-6 anii (cauza cresteri in greutate in ultimi ani) altele : role , hochey , sky , si nu pe ultimul rand mesteritul pe la masina

Am o pisica neagra , se asorteaza cu masina v50

Va salut si numai bine :D

Ps. Mia fost rusine sa postez deoarece efectiv nu am observat topicul (si sectiunea cu totul) dupa o prezenta indelungata pe forum :(

Ps la hobby : ma joc si pe xbox dar nu foarte mult ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cristi :)) Baga flotari, abdomene si iesi la alergat 20 minute o data la 2 zile sa vezi cum fuge greutatea de pe tine :)

Eu de cand sunt in Germania m-am mai subtiat cu asta si nu fac in ritmul in care ar trebui sa fac (si totusi functioneaza) :hello2:

NU esti batran la 24!!!! Dai acolo ca ai toata viata in fata!!! Si eu am 21 si nu ma plang de nimic, inca ma simt copil :))

Si lasa carnea de PORC si uleiurile (cele rafinate) in exces!!! Sunt cei mai mari dusmani al unui corp care sa arate bine...

As lua si eu D5 (sau macar D3) daca as stii ca am bani de impozit, asigurare si motorina...Asa ca m-am rezumat la 1.6 :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) la 21 de ani si eu ma simteam tanar ...

Carnea de porc noroc ca nu imi place dar mia placut sfatul :)))

Cu slabitul miam luat un rulou(scula cu care iti faci bicigleta de camera din orice bicigleta ) si sa vedem ce iese fac zilnic cam 45 -60 min dar numai de 2 sapt il am ...

Ps. Legat de d5 care sa sti ca nu consuma atat de mult problema e cu impozitu in rest e super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aproape on-topic, D5u' pe C30 consuma (dupa spusele lui Victor, automat) 8.5% in Bucuresti. Dupa spusele mele D3-ul (cu o singura turbina, versiunea de 150 CP) consuma 7.5% (manual).

Partea on-topic: bine ai venit si sedere placuta! :D e bine ca dai o mana de ajutor la coborarea mediei de varsta!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare

mai copii voi sunteti plecati de acasa?

eu la 55 de ani sunt student anul 1 la universitate la timisoara curs de zi

si sunt TINAR

voi la 21 respectiv 24 cum sunte-ti?

tineri?

copii

as spune eu

oricum din 1 oct voi fi in tm- in complex- sper sa ne intilnim

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mr feraru am mai discutat la telefon :)) poate ne vedem si pe la nationala peste cateva zile si imi explicati in persoana cat sunt de tanar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Feraru: Din 1 Oct prezent si eu in Timisoara, trebuie sa scoatem Volvolinele la plimbare ;) Ma bucur ca am mai gasit pe cineva cu Volvo in Timisoara :)

Si da, ma simt copil uneori, dar uneori ma mai apasa grijile...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai griji de la 21 de ani? Tu sigur o sa imbatranesti repede .....bine ai venit!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine v-am gasit :)

Pai nu e viata asa roz...mai apar probleme si nu pot trece cu zambetul pe buze peste toate...:(

Hai ca o pana la masina nu ma ingrijoreaza, o rezolv in 15 minute oriunde as fi...Dar sunt chestii care te afecteaza emotional oricat de "calit" si tanar ai fi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce naspa cand nu ai roata de rezerva ca mine :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cristi: Adica? Am din aia de motoreta :)) Nu am kit de reparatii...Dar de schimbat o roata ar fi cea mai mica problema. :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu ar fi trebuit sa am kit volvo in v50 dar lipseste , roata pauza ... am 3 spray care nu le-am incercat niciodata sper sa nh fie cazul :D

In v50-ul meu nu este loc de roata de rezerva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now