Guest

Volvo S60 2001-2009 FAQ

10 posts in this topic

Salutare tuturor! Am creat acest topic pentru toti cei care detin acest model si vor sa afle cate ceva legat de ele:probleme-rezolvari.

Sa incep eu. Urmează să schimb parbrizul si as vrea sa stiu daca in afara de parbrizul in sine mai trebuie sa am si altceva pregatit, gen cleme, clipsuri, ornamente, etc. care s-ar putea deteriora la momentul schimbarii lui.

Multumesc anticipat! Toate cele bune!

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde daca mecanicul care desface stie sa le scoata fara sa le rupa.

Ai 3 cleme de un fel la baza parbrizului, care sunt undeva la 15-20RON bucata, si inca una de alt fel in partea de sus a parbrizului. E vorba de clemele ornamentelor care merg de jos pana in spate la luneta.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar cam fi cazul sa le ai pregatite clemele, pentru ca sunt casante si mai mult ca sigur or sa crape cand se scoate ornamentul. Si din pacate dupa montarea parbrizului, nu le mai poti monta!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles.

In cazul asta ai putea "sa arunci" cu niste cleme inspre mine, Alex? Daca le stii si numarul si modelul exact le iau pe toate care trebuiesc.

Mulțumesc colegii!

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

..am un volvo s60, din 2002, 2.4i 20v(170cp) si imi da batai de cap. in timp ce merg pe strada si o las pe liber se coboara turatiile...cand ma apropii de o rotunda si vreau sa virez(mereu pe liber) da sa moara motorul!!! in loc daca virez volanul nu se intampla nimic....numai in mers. stie cineva care este cauza???

Share this post


Link to post
Share on other sites

..am un volvo s60, din 2002, 2.4i 20v(170cp) si imi da batai de cap. in timp ce merg pe strada si o las pe liber se coboara turatiile...cand ma apropii de o rotunda si vreau sa virez(mereu pe liber) da sa moara motorul!!! in loc daca virez volanul nu se intampla nimic....numai in mers. stie cineva care este cauza???

Cred ca ai luat-o razna prietene! Ai intrebat de 15 ori acelasi lucru, dar nu citesti si raspunsurile sau nu inteleg ce vrei.

RASPUNS LA INTREBAREA TA: S-A STRICAT, DU-O LA SERVICE

Share this post


Link to post
Share on other sites

La urmatoarea abatere are pauza la scris o saptamana, poate o repara in rastimpul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SALUT ANDRO,nu mai ai ulei in cutia de la motor.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super raspuns, poate ii spuneti si care cutie ca oricum pe mine m-ati bagat in ceata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super raspuns, poate ii spuneti si care cutie ca oricum pe mine m-ati bagat in ceata...

Era la misto, tinand cont ca omu a intrebat de 5 ori, in 5 locuri diferite si numai eu i-am raspuns de 2 ori

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now