Sign in to follow this  
Followers 0
Patrichi_Mihai

Tetiere spate blocate

7 posts in this topic

Salutare tuturor

Poate asa sunt eu mai norocos/ghinionist, intampin doar probleme "one of a kind" ...tura asta am gasit doar simptomul opus oriunde am cautat. Daca altii au patit ca tetierele spate sa nu se mai blocheze la locul lor, ale mele s-au blocat in sus si nu mai coboara :) Am verificat siguranta 7 din portbagaj si e ok - am inlocuit-o cu una tot de 10, dar nu a avut vreun efect, apas butonul si nimic, nici un click!, nici un pac!, tetierele stau tepene ridicate in sus.

Are cineva vreo sugestie?

Multumesc,

Mihai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguranta nr 19 -15 A in portbagaj . Spor la treaba.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc domnule Adrian, dar ori cred ca exista o problema, ori sunt eu aiurit (most likely) - pe modelul meu (2004) in portbagaj, conform schemei, sigurantele merg numai pana la 18 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat-o pe respectiva :) Ma mananca asa un sentiment ca nu e ceva ieftin :)

Am cautat tot internetul de mi-au iesit ochii - doar ca nu mai stau la locul lor am gasit - ete la mine e invers, initial era doar una sus, apas butonul -> nimic, o ridic si pe a 2-a, se aseaza frumos, apas butonul iar, tot nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca trebuie verificat daca vine plus(impuls) cand actionati butonul in mufa care este in spatarul in care intra tetiera , daca vine e probabil motorasul ce actioneaza rabatarea tetierei stricat.

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va suna aiurea tare, dar ultima data cand am mers, am zis "Hai sa bag o fisa", apas pe buton - all normal! Opresc, le ridic, apas pe buton, totul ca inainte. Nu imi pot explica, o fi fost bordul mai cald tura asta (mersesem vreo 600 de km), e posibil sa am un contact slab la butonul respectiv

Multumesc oricum (ciudate masini mai avem :) )

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0