Vali Basag

S 40 fara optiuni de computer bord de a arata consum sau cat mai am pana la alimentare

7 posts in this topic

Salut tuturor,

Va scriu in speranta ca s-a mai lovit cineva de aceasta situatie. Masina are butoanele necesare dar am impresia (si spun asta pentru ca nu ma pricep) ca nu s-a bifat ceva din computerul de bord care sa afiseze consum, consum mediu, km pana la alimentare.

Va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

E simplu, masina nu are computer de bord si ca sa-i pui costa o caruta de bani. Obisnuieste-te cu ideea!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu aceeasi problema, si s-a mai discutat pe forum. Am citit ca sunt oameni si cu R-Design fara CB. Asa e, cateodata o fiesta din 2004 are mai multe dotari decat un Volvo. Aberant. Dar si mai aberant este pretul cerut de PrimusAuto. 31 milioane :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca ai avea cum sunt altele, si sa vezi ca ti indica prost, adica 1-2l mai putin ca n realitate, tot la consum pompa ajungi

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa erori mari? hai 0,5-0,7 am mai auzit, dar 1-2 mi se pare o eroare enorma. Pe mine ma deranjeaza ca nu pot vedea consumul instant sa-mi dau seama cand isi face minunatia de DPF regenerare. Asta e marea mea problema...

Edited by flaviuscristea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bun indicator de buzunarul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now