BERARIU

INJECTOARE

4 posts in this topic

nu se pot proba injectoarele de la o masina la alta?la servis mi-a spus ca nu merg schimbate de pe o masina pe alta si apoi puse la loc!asa sa fie?am o probleba cu masina si le-am zis sa probeze intai injectoarele de la alta masina pe masina mea sa fiu sigur daca injectoarele sunt de vina si mi-au spus ca nu se pot schimba de pe o masina pe alta!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

prin alta masina te-ai referit tot la volvo cu aceasi motorizare ca a ta ? injectoarele au 4 clase pentru volvo acelasi model (asta la motoarele de 2.0 din cate am inteles de pe forum) eventual spune-ne ce motorizare ai , ce probelem ai .

Si totodata cauta putin pe forum in sectiunea s40/v50 despre problemele de injectie pe care le-au avut colegi nostrii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si tie,colegu'!

Nu,nu se pot proba asa ca jigleorul de Dacie de la o masina la alta. Doar daca sunt aceeasi clasa de injectoare,atunci merg puse de pe o masina pe alta. Spune-le la mecanici sa iti zica ce clasa de injectoare sunt sau daca nu se descurca fa-le o poza(in dreptul codurilor de pe ele) si posetaza aici. Apoi te apuci de cautat pe la baietii care dezmembreaza pe aici injectoare,daca esti sigur ca de la ele e buba.

Numai bine si tie!

P.S: nu e nevoie sa deschizi cate un topic pentru fiecare intrebare pe care o ai. Este chiar indicat in Regulament sa folosesti functia Search inainte de a posta.

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now