Guest Mexicanu

ASIGURARI -> Probleme/Ajutor/Curiozitati

51 posts in this topic

Pentru o asigurare casco, mi se pare logic si normal, sa nu cauti cel mai mic pret, ci un pret rezonabil pentru daunele acoperite. Insa, pentru RCA...Dumnezeu cu mila. Daca lovesc o masina in trafic, sincer nu prea ma intereseaza ce face proprietarul cu asigurarea mea, daca o foloseste sau nu. Nu prea este logica politica asta de la noi: Sa platesc eu dublu, ca sa fie despagubit altcineva, numai daca il lovesc. Prefer sa fiu egoist si sa ma gandesc la mine. In cazul in care voi fi lovit de altcineva si ma voi confrunta cu o astfel de asigurare si nu ma voi intelege cu firma de asigurari, sunt alte metode sa o rezolvi: C.S.A., O.P.C. si Tribunalul. Oricum am intalnit persoane, care au scos bani din buzunar sa-si repare masinile si am intalnit o persoana care a intrat cu masina in sediul firmei, unde avea casco, noaptea intradevar sa nu fie persoane implicate. Pentru o bara care trebuia schimbata, i-au dat dauna totala, iar pe ei nu a avut cine sa-i despagubeasca, ca era asigurat tot la ei  :D, in contract fiind specificat, ca platesc si alte pagube, decat autoturisme. Prin urmare, tot la cea mai mica polita voi apela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now