cristimc

Probleme la lumina din masina

10 posts in this topic

Buna,care mar a putea ajuta si pe mine cineva nu mi aprinde becu in masina cand deschizi usa am verificat toate sigurantele,contacele de la usa care ar trebui sa il aprinda cand se deschinde si nimica...?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,dar becul din interior l-ai verificat...?..(n-ai specificat si lucrul asta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

se aprind daca il aprind din interior se aprind toate doar la usa nu se aprind

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAlut,

de cand ai problema asta?Inainte a functionat?

Verifica si senzorii de contact,poate au vreun fir intrerupt sau lipsa de masa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica contacul de la usa/usi daca atunci cand o aprinzi din buton functioneaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ori comutatorul din lampa nu face serviciu pe treapta de iluminat cand deschizi usa. Cat despre sigurante,degeaba sunt ele bune daca sloturile unde le infigi au depuneri sau nu fac contact bun cu siguranta. La usa sa zicem ca ai un contact stricat,doar nu toate 4 s-au stricat brusc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna,care mar a putea ajuta si pe mine cineva nu mi aprinde becu in masina cand deschizi usa am verificat toate sigurantele,contacele de la usa care ar trebui sa il aprinda cand se deschinde si nimica...?

Mamaaaa... ma zgarie pe retina textul asta!

MAR, NU MI, BECU, CONTACELE. Ai cam lipsit de la scoala prietene

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emberule ţucete luna de intelectual am lipsit de la scoala dar aia nu inseamna ca nu stiu scrie problema o fost laptopul virusat si alte chesti si minunati...

Junior:Comutatorul din lammpă nu face serviuciul pe trapta de iluminat cand deschind usa ce aş putea face cu el?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emberule ţucete luna de intelectual am lipsit de la scoala dar aia nu inseamna ca nu stiu scrie problema o fost laptopul virusat si alte chesti si minunati...

Junior:Comutatorul din lammpă nu face serviuciul pe trapta de iluminat cand deschind usa ce aş putea face cu el?

Incearca te rog in romana, sa intelegem si noi

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:evil6: :evil6: :evil6: :evil6: :laughing9: :laughing9: :laughing9: :laughing9: :laughing4: :laughing4: :laughing4: :laughing4: Grea limba noastra, asta, de ii zice romana... :(

De ce eu pot sa citesc de 2 ori inainte de a-mi posta mesajul, il corectez (ca, deeee, scriu de pe laptop, mai stau si in pat si se strecoara ceva caractere "extra"), iar abia dupa apas "Posteaza", dar altii nu pot? :(

Ma scuzati de offtopic...

PS: vin sarbatorile, sper sa ma abtin sa mai fac comentarii din astea rautacioase, dar INVATATI SA SCRIETI!!!!!!!!!!!! Traim totusi intr-o tara pe care INCA o iubesc...nu stricati si limba cu care m-am nascut...

Edited by Claudiu T
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now