Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest s40vl

Cumpar Grila Fata pt. S40, 2002

7 posts in this topic

Sunt interesat de Achizitionare unei Grile Fata pt. un S40 1.9TDI.

Dar acea cu Patratele.

Astept orice oferta.

Are cineva idee, daca cea de pe S60 s-ar potrivi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Nu, nu se potriveste grila de S60. Cea cu patratele este de model 2003-2004, si originala costa in jur de 730RON. Incearca sa o iei de pe www.partsforvolvos.com (ai banner-ul lor deasupra celui de la DBTuning).

    Bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Alex ne poti spune si 9 ce grile misto avem pt S40, dar nu la atatea milioane? Chiar as vrea s-o schimb pe cea standard, pt ca e si putin crapata, unde mai pui ca si sigla e stearsa...

Apoi zi-mi cu farurile cu insertie neagra daca chiar se pot face, cum zicea cineva la topicul respectiv, cu sprayul...? Pt ca daca faci farul, tre sa faci si semnalul  ???

Daca tot ne apucam de schimbari, sa le facem ca lumea, nu?  :D

Numai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grile "ieftine" nu exista decat fara sigla, standard, cromata. Altele "misto" nu am, pentru ca am ales sa nu ma ocup de chestii de "tuning"... Ii las pe altii mai destepti ca mine sa faca asta.

Cu farurile, intr-adevar se poate desface sticla de geam si vopsi acel ornament interior in negru cu un spray, dupa o smirgheluire / degresare / primerizare prealabila. Semnalele nu se pot desface din pacate ca sa le poti vopsi, insa exista negre aftermarket la 120RON/buc, si arata foarte bine (Igor a cumparat ieri 2 de la mine, si poate veni cu un feedback)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cat de greu se sparge acea sticla daca se da jos?  ;D

Ca de altceva nu mi-e teama... Tare nu m-as baga la o chestie asa de delicata...

Am dat 260 pe 4 lampite de gabarit albe... Inca 240 pe 2 semnale n-ar fi asa greu...

Apropo cine vrea lampite de gabarit portocalii (standard)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Ai acest gen de Grila? Chiar si fara Emblema. Ce draqu, ca o pun pe a mea.

Astept un mesaj.

Grile "ieftine" nu exista decat fara sigla, standard, cromata. Altele "misto" nu am, pentru ca am ales sa nu ma ocup de chestii de "tuning"... Ii las pe altii mai destepti ca mine sa faca asta.

Cu farurile, intr-adevar se poate desface sticla de geam si vopsi acel ornament interior in negru cu un spray, dupa o smirgheluire / degresare / primerizare prealabila. Semnalele nu se pot desface din pacate ca sa le poti vopsi, insa exista negre aftermarket la 120RON/buc, si arata foarte bine (Igor a cumparat ieri 2 de la mine, si poate veni cu un feedback)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe original grila vine DOAR cu tot cu emblema, de-aceea este si atat de scumpa. Este politica lor, si acelasi lucru ti-l vor spune toate magazinele de piese la care vei intreba...

Mai departe e alegerea ta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites