ovidiuioana

recuperare taxa

4 posts in this topic

Salut! Poate sa-mi spuna cineva care stie din surse directe daca se mai poate recupera taxa de inmatriculare, vorbind de taxa noua, 2013! Daca da care sunt pasii! Mentionez ca am o masina inmatriculata in 2014, si cealalta urmeaza sa fie inmatriculata! Va multumesc!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. momentan stai chill...Tre' sa intre in vigoare legea ce contesta ultima decizie luata de "ai nostrii" in ceea ce priveste costul unui pret de poluare(extrem de mare)...treburile astea oricum dureaza ani...te incomodeaza TX..BX..?adica nr. bulgaresti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic... Taxe platite din ce stiu (acte si asigurare cum trebuie)pe BG nu renteaza decit daca taxa de timbru bate mai sus de 3000E si tii masina pe putin 5 ani.Asa am dat o cifra. Reviziile se fac la 1an din cite stiu ,etc. In fine probabil ca fiecare cum stie..

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bineinteles..nu contrazic pe nimeni...doar e forum si ne dam cu parerea...

Din perspectiva unui om mai tanar( adica eu) la 27 de ani ce-i implineste peste o luna...nu are rost sa inmatriculezi o masina in RO ...r.c.a. scump+taxa auto+impozit

Cazul meu: Volvo 1.9tdi,cumparata in 2011(pe numele meu-nu se percepea taxa daca era din tara)...acum: r.c.a peste 1200ron+impozit 200anual si nu o pot transcrie pe nici un nume "cu vechime mai mare a permisului" pt ca NU ARE TAXA PLATITA...deci prefer sa dau 350euro O DATA(la inmatriculare pe bg) si anual max 180euro pe taxe...ori la fier vechi.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now