Sign in to follow this  
Followers 0
alexpopeystar68

CIV pierdut

11 posts in this topic

Cum procedez daca nu mai am CIV-ul? trebuie sa fac ITP-ul (expirat luna trecuta)

si nu gasesc actul, e ratacit pe undeva cred, probabil ca o sa-l gasesc la anu sau

mai tarziu chiar ...

multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta-l sau declara-l pierdut si te duci la RAR sa il faci din nou. In locul tau as intoarce casa pe dos si l-as cauta si prin masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caut de doua zile si in masina am cautat, cred ca l-am aruncat de nebun ...

masina a fost luata de la Primus, crezi ca ei m-ar putea ajuta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu. Primus vinde masini,nu le inmatriculeaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

De principiu in cazul tau se merge la RAR si se face revizie si apoi primesti CIV,dupa care la politie se trec datele tale pe carte si reviiza in fila de talon si sigur declarare de act pierdut.

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama din cate am scapat ! a fost un complot al cartilor, luate cu gramada si

puse inapoi intruna din cele trei biblioteci :evil6: ! actul era in caietelul de revizii

care se ascundea intre doua volume mai groase ... nevasta e capul rautatilor ...

da tot ea l-a scos la lumina; mambo lucreaza si la femei, deh ...

CpNmTbooooo!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

URRRRAAAAAAAAAAAAA !!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama din cate am scapat ! a fost un complot al cartilor, luate cu gramada si

puse inapoi intruna din cele trei biblioteci :evil6: ! actul era in caietelul de revizii

care se ascundea intre doua volume mai groase ... nevasta e capul rautatilor ...

da tot ea l-a scos la lumina; mambo lucreaza si la femei, deh ...

CpNmTbooooo!!

Maestre, iti vine sa crezi ca ieri eram in aceeasi situatie? Divortul era iminent si dupa vreo 3 ore de cautari am gasit cartea intr-o punga pusa de catre mine odata in graba si uitata acolo.

I-am facut ITP-ul astazi, am primit si un certificat valabil in afara Romaniei, nu stiam de asta, ore de cand s-o fi introdus?

Trei biblioteci, asta da aroganta!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maestre, iti vine sa crezi ca ieri eram in aceeasi situatie? Divortul era iminent si dupa vreo 3 ore de cautari am gasit cartea intr-o punga pusa de catre mine odata in graba si uitata acolo.

Si nu a cerut ea divortul apoi ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si nu a cerut ea divortul apoi ? ;D

I N S T I G A T O R U L E ! ! ! !

Va salut !

In astfel de situatii informatia este la un click distanta ! Traiasca google.ro !

Astfel..... http://www.doxologia...rurile-pierdute sau http://www.doxologia.ro/cuvinte-duhovnicesti/cum-sa-gasim-lucrurile-pierdute...etc !

In cazul in care nu aveti internet la indemana , va recomand sa cumparati un ziar ! La sectiunea mica publicitate veti gasi ,cu siguranta , cateva MAICUTE ce va rezolva orice problema GRATUIT si ....PRIN TELEFON !

BUGA, Alin BUGA

Edited by alinbuga
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

mid : " Trei biblioteci, asta da aroganta! "

Pai biiblioteci am 4 de fapt, eu am avut 2 fete , asta ca sa stii cat de arogant sunt!

cum fetele au plecat in alta tara, nu era deloc practic sa si le ia !! da astzi am si

facut ITP-ul, pe Drumul Sarii 148, 95 lei ; partea cea mai terifianta a fost ca m-a

oprit politia, mi-a cerut actele, si era cat pe ce sa iau amenda scl, nenea politistu m-a

iertat si m-a dus chiar el la service-ul respectiv, era vis-a-vis de locul unde m-a oprit ;

muica, ce noroc avusei, nici acu nu imi vine sa cred, asa bun baiat ...

da ar putea sa imi trimita amenda acasa ca sa ma invete minte, mai stii ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0