MariusR

Schimb scaune

58 posts in this topic

Buna tuturor! Sunt un posesor al unui autoturism Volvo S40 DRIVEe din 2010. Intrebarea mea este daca imi poate spune cineva , cum ar fi posibil si daca este posibil sa schimb scaunele ce sunt acum cu cele de pe un s40 2.4i !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crezi ca scaunele de pe un 2.4 ti-ar da cai?:)) sunt 4 tipuri de scaune intr-un p1. Textil, piele, textil si piele si scaunele de r-design. Toate sunt la fel doar materialul difera

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrea r design . Sau daca vrei scaune incalzite , vezi ca ai nevoie de soft :D ce alt motiv ar avea sa schimbe scaunele la o masina din 2010

Mai ieftin e sa mergi la lidl ca e promotie la huse incalzite :D si nu iti vor strica tapiteria de piele .

Cel putin mie nu mi-a stricat-o

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da o laie. Gasesti husa la 20 de lei. Il pui iarna si vara arati lumii ce scaune bune o facut volvo. Parerea mea. Cum dam in 5 grade eu dau jos husa la sofer:d

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Husa incalzita :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa schimb scaunele pentru comfort! Acest Volvo este primul si inca invat! Nu ma intereseaza cai putere am trecut de aceasta faza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forma scaunelor cred ca este identica, cel putin la C30 asa este. Cele 'R-Design' mi se par putin mai tepene (sau sunt ale mele mai putin 'lasate') fata de celalalte. Daca ai de gand sa te orientezi catre scaune de R, te sfatuiesc sa te razgandesti.

Pielea este de o calitate dezamagitoare (Ramon are scaune R pe S40 si sunt destul de avariate dupa doar 4-5 ani + scaunele mele arata mult mai prost decat cele de pe masina lui Victor, care are 6 ani) si nici designul nu este ceva wow. Daca doresti piele, cauta un set de piele full, arata mai bine si pielea este mult mai ok.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu ma intereseaza piele, doar textil!

Edited by MariusR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu ma intereseaza piele, doar textil!

Tu ai inteles ce ai scris ?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze , nu ma intereseaza scaunele sa fie din piele ci doar din material textil. De asemeni nu ma intereseaza sa fie incalzite. Curiozitatea mea este daca cumpar scaune noi sau folosite necesita sa fac modificari sau nu. Am stat intr o masina cu scaune textile si imi sunt mult mai confortabile scaunele care vreau sa le achizitionez decat cele care le am acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai, din cate stiu eu exista 4 tipuri de scaune pe S40: textil, textil-piele, piele full si R (piele ecologica). CRED ca au toate aceeasi forma, deci nu inteleg cum au putut fi mai comode alte scaune de S40 din generatie similara.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate erau mai uzate si luau foarma corpului mai bine :P:D

Edited by Dinoco
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica asta ? post-550-0-80353900-1420732690_thumb.jpg

Dar tu ce scaune ai in masina de vrei sa le schimbi? De opel?

Astea sunt 2004-

post-550-0-41801800-1420732833_thumb.jpgpost-550-0-81387300-1420732833_thumb.jpg

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da modelu asta de scaune il vreau eu! Nu am scaune de opel.

Am scaune cum le ai prezentat in primele 2 poze! Si vreau textil cum am postat eu.

Lume multa, oameni putini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate scaunele sunt la fel, doar tapiteria lor difera.

2004-2012

Edited by Dinoco
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Dinoco, am sa merg la reprezentanta le cumpar si mi le vor monta ei:)

Edited by MariusR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posibil sa te coste vreo 40% din valoarea masinii, daca ai cumparat-o la mana a 2 a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) asta e! Chiar imi doresc aceste scaune. Am sa postez inainte si dupa. Va salut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now