mih4y

Inlocuire torpedou volvo s60 2005

4 posts in this topic

Buna ziua si la multi pe 2015

Am si eu o mica problema.

Cineva mi a zgariat pielea de pe torpedou si in ultima vreme face si zgomot de la trepidatii, deci am decis sa il inlocuiesc.ma poate ajuta cineva cu o schita de inlocuire ca rog frumos ??

Masina este un volvo s60 an 2005

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua si la multi pe 2015

Am si eu o mica problema.

Cineva mi a zgariat pielea de pe torpedou si in ultima vreme face si zgomot de la trepidatii, deci am decis sa il inlocuiesc.ma poate ajuta cineva cu o schita de inlocuire ca rog frumos ??

Masina este un volvo s60 an 2005

Multumesc

Buna seara,

Se poate schimba si dar partea de usa, are 2 balamele in partea de jos tinut in loc cu 2 tije de plastic, tijele de plastic se pot impinge in lateral, dupa care trebue desfacut mecanismul care incetineste deschiderea usitei (o bucata da plastic care se trage/impinge in sus in cutia de torpedo, dupa care usita iese afara.

Si la S60 din 2004 zdrancanea usita de la torpedo si problema era ca unul dintre tijele de plastic lipsea, a fost inlocuit si de atunci nu mai suna.

Varianta mai simpla este ce a zis PaunIonut, usa schimbata cu cutia.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

Se poate schimba si dar partea de usa, are 2 balamele in partea de jos tinut in loc cu 2 tije de plastic, tijele de plastic se pot impinge in lateral, dupa care trebue desfacut mecanismul care incetineste deschiderea usitei (o bucata da plastic care se trage/impinge in sus in cutia de torpedo, dupa care usita iese afara.

Si la S60 din 2004 zdrancanea usita de la torpedo si problema era ca unul dintre tijele de plastic lipsea, a fost inlocuit si de atunci nu mai suna.

Varianta mai simpla este ce a zis PaunIonut, usa schimbata cu cutia.

La facelift nu mai este amortizorul care incetineste coborarea usitei si are un cilindru cu o sfoara, legat altfel.

Oricum dupa demontare, trebuie sa desfaci si fata (usa) torpedoului, sa schimbi yala, ca sa poti incuia torpedoul cu cheia ta

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now