Guest nelusan

Filtru motorina si stergator luneta V40

3 posts in this topic

Buna, am cumparat de curand un volvo V40, diesel, 85 Kw din 2001 si cand il turez peste 3000 de ture simt ca nu se alimenteaza. Am cautat sa vad unde este filtrul de motorina dar nu gasesc (am avut masini diesel, si aparea astfel de problema cand era incarcat filtrul de motorina)

Are asa ceva! Multumesc mult.  Inca o problema mai am cu stergatorul luneta, a fost pus un stergator neoriginal, si la un magazin din zona mi-au spus ca nu este complect bratul (care este din plastic). Acesta are doar un decupaj in forma de U, si nu vad cum ar sta stergatorul in el. Este posibil sa se prinda stergatorul doar in acel decupaj? Nu gasesc niciunde pe net imagini cu bratul original...

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Asa este, are doar un decupaj in forma de "U" acel stergator pe spate. O idee ar fi sa schimbi doar lama de cauciuc, dar e ceva de munca, sau sa-ti achizitionezi unul original care oricum o sa te tina o gramada, si care e in jur de 70RON.

    Orice varianta ai alege, verifica atent sa fie intregi toate clemele de plastic din acel "U", pentru ca altfel cumperi degeaba stergatorul, si trebuie schimbat si bratul.

    Bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtru de motorina se afla dedesuptu cutiei ce sigurante de la motor este un filtru de motorina identic cu cel de la dacia papuc diesel daca ai motorizare renault

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now