Nicu B

Reglaj Geometrie

9 posts in this topic

Salutare,

Din intamplare are cineva fisa tehnica de reglaj a geometriei pentru V50 2.0D YV1MW754172297211 2007?

As dori sa fac geometria insa nici o reprezentanta Volvo nu e accesibila, iar restul service-urilor spun ca nu cunosc parametrii de reglaj.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice service de geometrie mai rasarit are in baza de date a aparatului parametrii necesari. Incearca la o reprezentanta AutoSoft

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt prin zona Gl-Br Autosoft. Dar dupa cum bine spune si colegul Midnight,du-te la un service/vulcanizare mai rasarita si sigur gasesti.

Am gasit eu in Braila si nu numai una si nu gasesti tu in Gl???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc,

Din pacate din experienta stiu ca cacele date + experienta personalului nu duce la rezultate bune.

Dupa o exp. cu astfel de service-uri in mom in care am fost in reprezentanta reglarile nu erau ok.

Concluzia a fost ca ori aparatele ori datele din acel aparat nu erau conform producatorului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conteaza mult mana baiatului care lucreaza la ea. Eu nu am avut probleme cand am facut geometriile la masini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca la 5 service-uri nu iti iese geometria, poate ai o problema la trenul de rulare totusi ?

Ai zis intai ca reprezentanta nu e accesibila, apoi ca ai fost in reprezentanta. De ce nu ai facut geometria acolo ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi la reprezentanta Jaguar/Land Rover. Iricad. Gasesti acolo ptr geometrie. Eu la ei mi-am facut si nu am avut probleme.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi la reprezentanta Jaguar/Land Rover. Iricad. Gasesti acolo ptr geometrie. Eu la ei mi-am facut si nu am avut probleme.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Multumesc!

o sa incerc acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Inainte de geometrie asigura-te ca nu ai probleme majore la jante si anvelope. Mergi la o vulcanizare sa le verifice si sa le echilibreze.

Daca anvelopele sau jantele sunt deformate, e imposibil sa li se faca echilibrarea (dau eroare non stop). Am eu un Ford Fiesta vechi de 15 ani, caruia nu mai reuseste nimeni sa-i faca echilibrarea corecta. Beleaua e din jante, ca s-au deformat in timp, pt. ca i-am pus si anvelope noi si tot a dat eroare la echilibrare.

Nici geometria nu-ti iese corect daca ai jantele sau anvelopele deformate.

Bafta multa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now