Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

FBogdan

Caut sa achizitionez V50 sau V40

9 posts in this topic

Salut!

Desi detin un Volvo V50 2.0 D, doresc inca un break in familie, asa ca daca tot m-am obisnuit cu Volvo si constat ca-mi place, m-am gandit sa mai caut una.

Cerinte:

V40 fabricatie 2000-2003 diesel sau benzina pana in 2000 cmc, fara rugina si fara erori majore pe tester (va fi testata). Preferabil cu climatronic, nu AC.

V50 fabricatie 2004-2005 musai 2.0 diesel fara DPF (nu ma intereseaza alta motorizare diesel) sau 1.8 benzina, fara rugina, musai cu climatronic si comenzi pe volan (cruise control + control unitate audio).

Bugetul e de maxim 5000 Euro pentru un V50, cu tot cu taxa de mediu daca e cazul. In cazul V40, bugetul scade bineinteles.

Nu ma intereseaza cati km are masina daca se prezinta bine si nu are erori grave pe tester.

Astept oferte interesante! Pot oferi si un Ford KA cu AC si instalatie GPL omologata pe el la schimb + diferenta din partea mea.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,nu stiu daaca vei avea interes,dar vin cu urmatoarea oferta:

Volvo v40 din 12.2001 cu 350 000 km reali si 2 proprietari.

Ca dotari ar fi:

-pilot automat

-clima automata

-webasto

-incalzire in scaune

-4 geamuri electrice

-oglinzi electrice si incalzite

Au fost schimbate toate cele 4 telescoape,toata bussaraia,discuri si placute fata -spate,proiectoare,alternator,debitmetru,telescoape haion.

Distributia si auxiliara au fost schimbate la 300 000 km.

De facut : trebuie o noua garnitura la baia de ulei,rulmenti la telescoape fata,de vazut de ce se opreste incalzitorul auxiliar dupa 10 minute de mers,de refacut cele cateva stersaturi si 4 puncte mici de rugina.

Itp ul a fost efectuat acu o luna intr o tara unde nu merge Spaga sau cel putin eu unul nu o folosesc.

De mentionat ar mai fi faptul ca masina parcurge maxim 5000 de km pe an in Romania.

Pretul meu este de 2300 euro.

Poze si alte detalii la cerere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si multumesc de oferta!

Unde poate fi vazuta masina?

Vreau niste "pozne" cu ea te rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,masina poate fi vazuta aici

Iar pozne ai aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze lik, nu mi-am dat seama de la inceput ca esti in DE. Imi place masina ta si-mi place ca ii expui corect defectele.

Nu ma intereseaza nr. de km atata timp cat masina merge ok.

Pai si cand ajungi in tara? Ce noxe are V40-ul tau? Parca-s 2 versiuni...sare de 1000 Euro taxa de mediu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, vezi ca pe CARXP au pus un lot mare de VOLVO la vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al meu e 1.9D 102 cp,din 12.2001 euro 3, 143 co2.Acasa ajung prin Septembrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare. Îmi bag și eu bestia la vânzare. V40, 1.9 diesel,116 cp,142 la boxe în carte(649 e taxa) știu că nu te interesează km dar a mea chiar are 172.000.Schimbat la ea distribuie, ambreiaj, volanta,bielete și încă ceva la roata(mecanicul știe mai bine) ca defecte, zgârieturi de parcare destule, parbriz fisurat, și cred că trebuie schimbat și egr-ul. Am cauciucuri de vara stare foarte buna și de iarna dar sunt cam mâncate.O dau la doar 1000 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Rog moderatorii sa inchida topicul.

Masina a fost achizitionata.

Din pacate nu este Volvo V50 dar ma incanta cel putin la fel de mult. E vorba de un Opel Zafira B 2.0 Turbo OPC.

Multumesc volvo-club pentru gazduire si raman in club cu V50-ul pe care momentan il posed.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.