costic

zgomot la anexa

5 posts in this topic

de doua  saptamani am un zgomot  usor  (un chitait  constant). am  fost la service si au zis ca  problema  a  aparut  de la  alternator(drept urmare  am schimat la ei  rulmentii si  fulia  alternatorulu).

partea  proasta  vine  acum - zgomotul  a ramas in continuare si  scuza lor  este  ca  ,,cureaua de la  anexe  treb. schimbata,,. 

Vreau un ajutor: exista  posibilitatea  ca  zgomotul sa vina  de la  - rulment AC, in continuare  de la  alternator  sau de la  curea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu am avut acelk chitait usor vreo 2 sapt, a crescut in intensitate pana s-a rupt fulia de al alternator insa din fericire nu a stricat nimik pe langa:) E posibil sa fie si cureaua, insa acum intrebare..la ce service ai fost? pentru ca eu ii puneam sa-mi plateasca piesele si sa le foloseasca ei! pt ca tie clar nu ti-au folosit!~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare de ce la noi,mecanicul schimba la greu piese pana gaseste defectiunea...? :'(

Cand o sa scapam de mentalitatile astea..offff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu cred ca e vorba de mentalitate mai degraba de nestiinta adica schimbindu-i clientului jumatate din piesele motorului s-ar putea sa o nimereasca si pe aia defecta pina la urma ( desi nu e obligatoriu ) ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 % CUREAUA!  ;) Verifica totusi si rola intinzatoare....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now