Sign in to follow this  
Followers 0
Florin1

Recomandare Volvo S40 5000 euro

33 posts in this topic

Computerul de bord e utiil in a avea informatii detaliate in timp real, spre ex. consumul masinii (eu fara cb il fac doar la pompa) dar nu numai.

Eu asa intelesesem din postarea ta, cum ca ai vrea cat mai multe din optiunile alea pentru a evita diverse probleme.

Ideea e ca mai bine mergi pe Ford la 5000€, 2007+

Si eu ca si tine am oscilat mult pentru ca vroiam ceva bun (FF 110cp sau Audi A4 1.9, 2003-2004)... Volvo mi se parea scump pentru posibilitatile mele.

Cu Volvo am avut noroc cu o cunostinta ce era prietena cu fosta proprietara si care i-a povestit despre mine cum ca am copil mic si nu am neaparat nevoie de probleme cu o masina la mana a doua asa ca ea s-a hotarat sa ma ajute (de unde si pretul mic desi era unic proprietar, revizii numai la Volvo etc) iar ea si-a cumparat un XC60 nou

Edited by PetrisorGhidu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles. Da, vreau cam toate chestiile alea sa evit probleme si costuri. Distributia pe lant, mai mai citit pe net si nu ma intereseaza, e ok si pe curea, mai simpla. Cred ca o sa ma orientez pe un Focus intre 2008-2011 cu 90 CP sa fie fara DPF. Nu vreau sa fie nici prea veche, desi S40 cum ai tu din 2005, cred ca e destul de fiabil si se tine bine. Motorul vreau sa fie pana in 1600.

Inca o intrebare. Cam care sa fie maximul de km la Focus pe care sa il accept? Cam cat sa zic tine un motor la km? Eu daca o iau vreau sa o tin mult(minim 5 ani). Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiind forum volvo , totusi daca te intereseaza o revanzare peste 5 ani , de ce te mai uiti la anu de fab ? Mare diferenta nu este in facelift 2008 si 2005 . Arunca o privire pe sectiunea bursa poate iti trage cu ochii vre-un s40 sau v50 de ce nu , e mai spatioasa si cu 50 kg mai grea ...

Dotarile sunt 90% aceleasi , si mici diferente de design , masina in esenta , este identica din 2004 in sus (exceptand niste motorizari noi aparute si variante de transmisie )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am zis minim 5 ani :) Nu vreau sa o vand repede. Ma uit si acolo. Vreau sa ma incadrez in 5000. Daca e cineva de incredere pe aici la bursa care da un S40 in pretul asta si care e ok, ar fi bine, atfel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ti-as recomanda un s60 d5 ... darr ai motor de 2.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi interesant si un Ford Fiesta, dpdv al consumului si al costurilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi interesant si un Ford Fiesta, dpdv al consumului si al costurilor.

In cazul de fata,

mergi pe forum.clubford.ro si aflii acolo ce vrei despre Ford. Focus-Fiesta.

Edited by Dinoco
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0