Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BoggDaNN

Vand Volvo V40

7 posts in this topic

Se pare ca a sosit momentul despartirii . Multi membrii cunosc masina , unii au si condus-o. In masina s-au investit foarte multi bani , mult timp si multa pasiune. Masina dispune de foarte multe piese noi si de calitate. Acum aproximativ 1000km s-au schimbat bascule fata complete , capete de bara , bielete antiruliu , placute frana si spate , uleiul cu toate filtrele inclusiv cel de polen. Cu putin timp in urma am schimbat ambele faruri , semnalele aripilor , stopurile  si parbrizul.

Masina dispune de facelift si tot odata pachetul sport edition si aici enumar:

- GRILA FATA MODEL FAGURE ( model foarte rar) , jante 16' , eleron ( model rar ) , faruri black , bara fata si spate facelift , ranforsari , volan cu piele perforata , consola hidrotransfer carbon , nuca piano black , buton hayon crom , bloc lumini facelift cu buton de proiectoare + multe altele

Ca si dotari :

Abs , srs , servodirectie , servofrana , geamuri electrice fata , inchidere centralizata + o cheie tip briceag , follow me home , folie lummar geamuri spate si fata , aer conditionat , interior full led ( inclusiv torpedou ) , mp3 Alpinne ( cap de serie ) , 6 difuzoare Hertz , carlig tractare original volvo montat la reprezenta in Franta cu priza functionala

Masina are motorul 1.9 D , modelul de 95 cp , taxa platita (1.700€) , consum urban 6% , extra urban 4,2 - 4,5 %. A avut un incident acum 2 ani care a necesitat inlocuirea aripii fata stanga si tragger ( care a fost doar indreptat ) . Ca si investii de viitor ar fii revopsirea capotei fata ( a fost vopsita prost ) si inlocuirea unei bucsi la timonerie care costa 30 lei. 

Vara asta a fost pusa la punct mecanic ( am specificat mai sus ce am schimbat ) + furtune siliconice motor , furtune frana , unghiuri de fuga , reconditionare caseta. 

Investitia se ridica undeva la 3.500€ + taxa 1.700 

Pretul ar fii 2.700€ si ar fii cam fix . Masina vine cu inca un set de jante aluminiu + cauciucuri iarna Hankook noi . Alti bani nu mai trebuie investiti  . Accept si schimb cu masini an mai nou + diferenta

km : 260.000

Voi atasa cand ajung acasa si pozele

0724.159.546

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari,

Din ce stiu eu sunt doua motorizari diesel la modelul V40 din anii 2000-2004, un motor de 102 cp si unul de 115 cp.

 

Cu stima,

Dan H.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari,

Din ce stiu eu sunt doua motorizari diesel la modelul V40 din anii 2000-2004, un motor de 102 cp si unul de 115 cp.

 

Cu stima,

Dan H.

va salut. Omul nu a specificat din ce an e masina..e posibil sa fie '98  '99....motorizarile diesel din anii aia sunt de 95cp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clar e 98-99! Precizeaza ca a facut upgrade cu piese de model facelift 00-04.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari,

Da, motorizarea diesel de 95cp a fost folosita la prima generatie de V40. Eu am vazut la Profile Information ca anul fabricatiei este 2001 si am crezut ca e vorba de modelul 2000-2004.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai vorbiti daca nu sunteti siguri de ceea ce spuneti.

Masina este fabricatie 06.2000 , iar motoarele de 102 si 115hp au fost fabricate din 2001 inclusiv pana undeva la jumatatea lui 2004

 

voi revenii si cu alte poze

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta asteptam de la tine..sa ne spui anul fabricatiei( a nu se confunda cu anul primei inmaticulari care ar putea sa fie la ceva ani distanta),dar nu e cazul la tine. Oamenii trebuie sa stie ce cumpara si de asta trebuie o informare corecta. Deci esti posesorul unui v40 pre-facelift(facelift-ul l-ai facut tu) . Facelif-ul s-a fabricat(implicit si motorizarile de 102 si 116cp) din luna 07.2000 pana in 2004

Share this post


Link to post
Share on other sites