yan

volvo v50 diesel 2004 2.0

9 posts in this topic

problema cu v50 diesel 2000 fabricatie 2004 ,nu trece de 3000 de rotati ,parca a pierdut din putere,sa fie din cauza la filtrul de particule ?,daca da ce este mai bn de facut schimbat sau scos de tot ?imi puteti spune unde as putea merge in brasov sa fie ok si ca pret si ca calitate 

va multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua!...Ce frumos este sa intrebi!....sa zicem ca mi se face putin mila :)...Masina ta sigur nu are DPF  si este posibil sa ai ceva cu valva control turbina.Cel mai bine mergi la un service sau coleg  din zona sa dea cu testerul in ea.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A multumit Adrian :P . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca-calumea de ca-calitate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cand ai masina si de cand iti face asa @yan?km la ea?. In caz ca nu are pus dpf ulterior, asa cum am avut eu, pt ca masina era Eu3 atunci nu este de acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 masina o am din decembrie 2014 ,are 230.000 imi face asa de o saptamana .nu trece de loc de 3000 si nu are putere de loc ,la inceput eroarea din bord mai disparea si atunci mergea bine ,dar acum eroarea este mereu aprinsa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YAN  tu ai mesaj sau eroare?ce eroare ai?nu scrie nimic in bord?asa imi dau si eu  cu parerea ca pierzi presiune pe la vreun furtun.

Ps:cauta topicul cu baietii care au vida'dice in zona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in bord imi scrie motorsysteem service vereist 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E engine service required,corect colegii?mie mi-a  aparut mesajul asta urmat de intrarea in limp mode,eu am avut IC-ul  fisurat si pierdeam presiune,urme de ulei pe sub el denota asta sau pe sub furtunele de pe circuitul turbo-admisie,asta se poate vedea usor,nu e nevoie de Vida-Dice,daca totul e curat cauta un coleg pe topicul cu Vida care sa iti dea un raspuns mai ferm,cum ziceau colegii mai sus e posibil sa fie vreo valva,succese!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now