ironman

Update Harti Navigatie

33 posts in this topic

Păi asa functioneaza . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua . Exista posibilatatea unui upgrade la sistemul de navigatie - VOLVO S40 D 2012 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Mai nou volvo a dat drumu la update-uri gratis pe site la ei. Downloadezi pe stick si iti faci upgrade singur.

https://www.volvocars.com/ro/support/downloads/maps/download-maps

Intrebarea este, A incercat cineva si a reusit sa faca?

Eu ma chinui de 2 zile cu 2 stickuri USB 32gb si 128gb formatate in toate modurile posibile si downloadat in toate modurile posibile de pe site direct pe stick/pe PC si apoi pe stick.

Aceeasi eroare imi apare "USB unreadable" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! 

Pe site scrie clar... '' Maps can only be installed after you have visited your Volvo dealer for a Sensus software upgrade (time approx. 40 minutes). " , am zis si eu ca ma fac hacer :lol:, retin ca ultima oara cand am vb cu cei de Primus imi cereau 1200 lei pentru nustiu ce update la infotaiment :wacko:. Realy niga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La banii astia sint o gramada de GPS NAV's cu lifetime update :lol:. M-ai facut curios ! Am sa-i sun sa vad ce suma imi cer si revin cu detalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai am vorbit cu cei de la Volvo si au spus ca ma costa 250 RON update-ul pentru Sensus.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine functioneaza fara update la reprezentanta, am descarcat pe stick, si imi apare imaginea de mai jos, dau ok si imi cere cod de activare, poate ma ajuta cineva sa-l fac rost.

ghjgfhj.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti idee daca se poate seta ca la ridicarea ecranului de la navigatie S40 din 2012 sa nu ma mai intrebe de fiecare data daca vreau sa setez pe unul dintre cele doua moduri Advance sau Easy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now