Sign in to follow this  
Followers 0
Kristyanno

Liqui Moly Leichtlauf MOS2 10w40

5 posts in this topic

Am văzut ca multă lume folosește gama de uleiuri Liqui Moly.Liqui Moly Leichtlauf MOS2 10w40 ar putea sa-mi spună cineva ceva despre aceste ulei chiar așa bun este?Sapind pe internet am rămas surprins impresionant ca se situează în față multor branduri producătoare de uleiuri,oare asa să fie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este bun, pentru ca nu este o gama de uleiuri "comuna" si nu este contrafacut. Eu am folosit s Liqui Moly  la Dacia 1310, Mercedes si Volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulei ce cuprinde in compozitia sa chimica compusi cu molibden.Punct ridicat de fiebere etc Pt ulei conteaza mult sa isi pastreze proprietatile la temp ridicate etc Nu mai spun ca marca LM este recunoscuta dar cam scumpa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am un V40 an 2002 85 kw,115 CP.Motorul este Renault Turbo Diesel D4192 T3 si are 250.000 km si pana acum am folosit numai Castrol,si il cam mananca,multi mecanici mi-au zis sa trec la Liqui Moly ca are bisulfură de molibden si ajuta mult la uzura si curatarea motorului.Sa bag 10w40 cum am folosit pana acum sau 5w40???

 

Edited by Kristyanno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa bag 10w40 cum am folosit pana acum sau 5w40,vazand ca 10w40 merge pana la -20°C iar 5w40 mult mai mult de -30°C ?Specific ca in cartea masini scie ACEA B3-B4.

post-5976-0-96998700-1434382954_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0