vicanezu

joc etrieri spate

9 posts in this topic

Salutare tuturor , am si eu o problema legata de un troncanit la puntea spate . Am fost la un mechanic care dupa o verificare mi-a spus ca am joc la portetrieri si din aceasta cauza am si acel troncanit. Ce ar trebui sa verific sau ce anume se uzeaza de creaza acest fenomen . Va multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ai ce joc sa ai acolo. Portetrierii se strang in suruburi pe portfuzeta, iar etrierul cu suruburi (culise) de portetreri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ai ce joc sa ai acolo. Portetrierii se strang in suruburi pe portfuzeta, iar etrierul cu suruburi (culise) de portetreri.

cred ca la acele culise facea referire mecanicul.....zic si eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai trebuie sa verifici unde este uzura, in culise sau in portetrier. Piesele uzate trebuiesc schimbate. Culisele cred ca se gasesc separat, noi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Nu poate sa fie de la lipsa sigurantelor de la placute? daca are asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placutele fara sigurante (sau puse prost), zornaie mai mult decat sa troncane. Se aud ca niste clopotei la roti

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolva,deci jocul chiar era de la acele culise .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Ai cumparat suportii etrieri cu culisele aferente? Am o gramada de d.astea din dezmembrari.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca a schimbat doar culisele. In general astea se uzeaza din cauza mizeriei depuse si necuratate la fiecare schimbare de placute. Am vazut la un Passat o culisa stramba, din cauza mizerieri. S-a blocat pe port etrier, iar etrierul a tot fortat in ea la franare pana a indoit-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now