Sign in to follow this  
Followers 0
cyper1978

nelamurire valva presiune!

4 posts in this topic

va salut!am avut o problema de durata cu gasirea acestei valve dar astazi am rezolvat.singura problema este ca la masina care am cumparato, aceasta piesa era sparta si invelita in izoler band!dupa ce am desfacut banda am observat ca pe aceasta piesa arata pe una din parti o sageata alba care cred ca indica un sens de montare,in schimb astazi cand am ajuns la masina de pe care am luat piesa, aceasta era invers si legata cu soricei....deci pina la urma stie cineva cum este corect sensul de montare a acestei valve?s40 1,8 1997,85kw

IMG_0418.JPG

IMG_0660.JPG

Edited by cyper1978

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce face aceasta valva? Eu nu cred ca este o valva cu un singur sens si de fapt cred ca deschide doar in anumite momente, cand este actionata vacuumatic. In acest caz, nu conteaza directia in care o pui, ca aerul tot trece prin ea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai monteaz-o cum a fost la tine. Banui ca la tine era corect din moment ce ai avut colier de metal. Probabil nu a fost umblat la ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai monteaz-o cum a fost la tine. Banui ca la tine era corect din moment ce ai avut colier de metal. Probabil nu a fost umblat la ea.

asa am si facut pt ca cel putin la mine colierul ala parea al masinii ,  nu am gasit nicaieri vreo indicatie de montare.va multumesc orcum pt sfaturi!!

Edited by cyper1978

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0