Sign in to follow this  
Followers 0
alexb

Injectoare

6 posts in this topic

Salut,

Va rog sa-mi spuneti daca stiti vreun service unde se pot curata injectoare ( pe banc cu ultrasunete am inteles ca ar fi recomandat) in bucuresti. Eventual si date de contact daca se poate.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar sa fiu primul care are probleme cu injectoarele?????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa si sa nu uiti sa cumperi si saibele de etansare inainte de a le demonta pentru curatare...Cele vechi nu vor mai etansa.....

Atentie insa ca e foarte greu sa gasesti un service cara sa vrea sa-ti faca curatirea cu ultrasunete la motor CommonRail. Sunt unii care au reusit, sunt altii care nu au reusit. Deoarece in specificatiile BOSCH e interzisa curatirea cu ultrasunete la inj. pt. PD sau CR e greu sa-si asume cineva curatarea lor.

Daaaaar, oricum demonteaza`le si punele pe bancul de proba, curata-le prima data cu sol chimica, verifica iara pe banc....si in ultima instanta ultrasunete.....si sa nu uiti pana iti curata injectoarele sa cureti neaparat si Valva EGR!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam fain Alin.

Dandon-ul a zis ca ei curata doar injectoare de benzina.

In rest asa voi face, iar in legatura cu saibele de etansare se pare ca daca iti bati un pic capul poti sa le montezi inapoi si cu saibele vechi (believe me ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca curatarea chimica o sa dea vreun rezultat. Mie nu mi s-a parut ca masina merge mai bine (pe de alta parte nici inainte de curatare nu mergea rau ;D, dar mi-am facut hataru'). Ce pot sa-ti recomand eu e sa-ti schimbi injectorul care ti-au zis cei de la Szeged ca nu functioneaza cu unul second. Vezi dupa aia cum se comporta ca altfel exista riscul de a cheltui o gramada de bani pe nimicuri evitand o solutie radicala pe care in final va trebui s-o adopti si sa te coste dublu.

Bafta si tine-ne la curent!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0