Sign in to follow this  
Followers 0
Flaviu

CASETA DE DIRECTIE.

11 posts in this topic

Buna ziua,am un volvo s40anf,2010 -1,6D,si se aude un zgomot ca un (chitait)da nu tot timpul ,si la plecarea de pe loc sau cand schimb dintr-0 treapta in alta.Am schimbat caseta de directie si tot se aude (chitaitul).care ar fi cauza zgomotului?am pus caseta mea pe alta masina si nu se aude nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce cauti tu sa umbli la casete de directie cand problema ta e de la un tampon motor cel mai probabil sau bucse de bascula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina nu trepideaza,sa fie tamponul motor ,ramane bucse bascula,inseamna ca am aruncat 600ron degeaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caseta inlocuita e  de  pe. un S40anf2012 1,6d ,ce sa fac so las asa ,pt ca nu se aude nimic si la S40 2010 se aude .sau sa o pun inapoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pret sunt la bucse bascula la tine daca esti amabil.(multumesc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intai mergi la un mecanic care stie de capul lui si apoi apuca-te de cumparat piese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flaviu , cauta in sectiunea s40/ v50 , am postat eu simptome ale bucsei mari , si poze .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mecanicul,nu a dat gresi ,niciodata pt ca a lucrat ,la Volvo BRSOV,dar cu toate astea 

@Flaviu , cauta in sectiunea s40/ v50 , am postat eu simptome ale bucsei mari , si poze .

Mecanicul are capul pe umeri ::mecanicIING VOLVO si atat.

@Flaviu , cauta in sectiunea s40/ v50 , am postat eu simptome ale bucsei mari , si poze .

Multumesc ,ClALLER 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea e nu investi pana nu replici fenomenul pe elevator. Si incearca sa te uiti si tu la taste cand scrii mesajele,nu inteleg nimic din ce zici acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Flaviu. Daca era asa de bun serviceul de la Brasov nu se inchidea si cu asta am raspuns la orice intrebare.

@MC, nu toate zgomotele se pot replica pe elevator, probabil e un zgomot al trenului de rulare, cred ca un stand de frane ar ajuta mai mult . Probabil o fi tamponul de jos rupt, sau uzura la planetare . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic...G

Fara sa fiu rautacios ,dar un service de reprezentanta se inchide ca are oameni  dupa opinia ta pe tehnic prost-slab calificati sau pt.ca are targeturi pe vinzari si conditionari pe care nu si le indeplinesc?!!..Demult laudai acest service  iar acum il motivezi altfel..

Buna seara, cum mai merge la service?!:)

 

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0